Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2021, 17:24

Bazoš sa stal opäť cieľom útočníkov. Dajte si pozor na falošných kupujúcich

  • Takto prebiehajú tri typy scenárov, cez ktoré sa od vás útočníci snažia získať peniaze, platobné údaje či dokonca infikovať vaše zariadenie.
  • Prečítajte si skúsenosť poškodenej osoby, ktorá situáciu pre HN opísala. 
Bazoš sa stal opäť cieľom útočníkov. Dajte si pozor na falošných kupujúcich
Zdroj: Unsplash/Markus Spiske

Každý z nás je presvedčený, že jemu sa to stať nemôže. Naletieť pri predaji podvodníkom je však omnoho jednoduchšie, ako si myslíme. Online trhovisko Bazoš.sk sa opäť stáva terčom útočníkov a škoda môže dokonca presahovať cenu predávaného tovaru.

Pred pribúdajúcimi útokmi varuje aj bezpečnostná spoločnosť ESET. Za posledný týždeň tu zaznamenali zvýšenú aktivitu kybernetických útokov. ESET hovorí o rôznych scenároch útokov a vysvetľuje, že útočníci to na predávajúcich skúšajú rôznymi spôsobmi.

Ako situácia prebieha?

Jeden z možných scenárov je nasledovný. Redakcia HN má k dispozícii prípad poškodenej osoby. Všetko sa začalo, keď sa rozhodla na portáli zverejniť inzerát, v ktorom chcela predať produkt vlastnej výroby. Po pár hodinách od pridania sa jej ozval cez Messenger na Facebooku potencionálny kupca.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 89% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.