27.09.2017, 09:47

Spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates uprednostnil konkurenciu. Prešiel radšej na telefón s Androidom

"Nedávno som naozaj prešiel na telefón s Androidom," uviedol.

Spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates uprednostnil konkurenciu. Prešiel radšej na telefón s Androidom
Zdroj: Reuters

Spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates priznal, že dal vo svojom smartfóne prednosť operačnému systému Android od konkurenčnej spoločnosti Google pred operačným systémom Windows od Microsoftu.

V rozhovore s Fox News Sunday povedal, že do svojho telefónu si nainštaloval mnoho aplikácií Microsoftu. Akú značku prístroje používa, neoznámil. 

Na otázku, či nemá tiež iPhone, napríklad ako druhé zariadenie, odpovedal: "Nie, žiadny iPhone." Telefóny Microsoftu s vlastným operačným systémom Windows na trh s inteligentnými telefónmi významnejší vplyv nemali.

Trhu dominujú práve prístroje s operačným systémom Android. Microsoft v roku 2014 kúpil výrobu mobilných telefónov od fínskej spoločnosti Nokia. Telefóny s operačným systémom Windows však v roku 2016 mali na celkovom predaji smartfónov podiel menší ako jedno percento.

Posledný operačný systém Microsoft Windows 10 je možné používať v bežných počítačoch, laptopoch, tabletoch i smartfónoch. Avšak zatiaľ bolo uvedených na trh len niekoľko prístrojov s Windows 10, upozornila BBC.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.