Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2017, 12:07

Nové iPhony vo výkonnostných testoch rozdrvili konkurenciu

Výsledky výkonnostných testov Geekbench odhalili skutočný potenciál nových iPhonov.

Nové iPhony vo výkonnostných testoch rozdrvili konkurenciu
Zdroj: Apple

Sú dvojnásobne výkonnejšie ako tie najlepšie androidy a výpočtovým výkonom už sa približujú skôr počítačom. Dalo sa to tak trochu čakať, píše iDnes.cz.

Od predstavenia minuloročných iPhonov 7 a 7 Plus tieto dva modely kraľovali výkonnostnému testu AnTuTu a až v posledných mesiacoch ich zosadila z trónu konkurencia od HTC, Xiaomi a ďalších.

Zdroj: Geekbench

​Samozrejme, novinky v podobe iPhonu 8, 8 Plus a X budú pravdepodobne zase minimálne po celý budúci rok na špičke týchto testov.

Výsledné čísla z testov AnTuTu ešte nepoznáme, ale ďalší benchmark (výkonnostný test) Geekbench získal skóre 4204 testom jedného jadra procesora a 9955 bodov v teste viacerých jadier naraz.

iPhony dobiehajú notebooky

Pre porovnanie, súčasný kráľ rebríčku Androidov - Samsung Galaxy S8, má na jednom jadre skóre 1965 a na viacerých súčasne 6494. Takže rozdiel je obrovský. Zaujímavé tiež je, že nové iPhony doháňajú výpočtovým výkonom aj niektoré notebooky.

Napríklad tým, ktoré sú vybavené procesorom Intel Core i5-7267U. Je tak už zrejmý logický vývoj z posledných rokov, že sa mobily čím ďalej viac približujú svojím výkonom klasickým počítačom. Apple za tieto výsledky vďačí svojmu novému procesoru A11 Bionic, ktorý má tentokrát šesť jadier.

Zdroj: Geekbench

Paradoxné na celej situácii je, že nové lacnejšie iPhony 8 a 8 Plus majú v testoch oproti drahšiemu modelu X ešte o trochu navrch, keďže "desiatka (X)" musí naviac zahŕňať ďalšie procesy ako odomykanie telefónu tvárou a tiež má citlivejší displej, čo sa logicky tiež premietne do vyššej záťaže na procesor a grafický čip.

Ticketportal.sk