19.09.2017, 13:09

Najnebezpečnejšie meno vo svete internetu? Zrejme vás prekvapí

Podľa výrobcu bezpečnostného softwaru McAfee prináša známa speváčka riziko zavírenia počítača a mobilu.

Najnebezpečnejšie meno vo svete internetu? Zrejme vás prekvapí
Zdroj: wikipedia

Kalifornská firma už po jedenástykrát zostavila rebríček nejnebezpečnejších mien známych osobností, ktoré ohrozujú počítačový svet. Na čele rebríčka je heslo "Avril Lavigne", jej meno predstavuje pre užívateľov internetu pravdepodobnosť 14,5 percenta, že narazí na škodlivý software. Pri zadaní reťazca slov "Avril Lavigne free mp3" odkazuje až každý piaty výsledok na nebezpečné weby. 

Druhou najrizikovejšou populárnou osobnosťou pre užívateľov internetu je Bruno Mars. Až v 13,4 percentách vyhľadávaných odkazov existuje hrozba zavírenia. 

V prvej desiatke skončili tento rok výhradne osobnosti zo sveta populárnej hudby (Carly Rae Jepsen, Zayn Malik, Celine Dion, Calvin Harris, Justin Bieber, Diddy, Katy Perry, Beyoncé). McAfee to vysvetľuje výrazným nárastom hudobného trhu počas minulého roku.

Keď umelci vyrážajú na turné alebo vydávajú nové albumy a piesne, rastie dopyt po nových informáciách. Nie je ale jasné, prečo sa na vrchole rebríčka drží práve Avril Lavigne. Posledný album totiž vydala pred štyrmi rokmi. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.