Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2017, 00:00

Najjednoduchší a najlacnejší. Nokia chystá novinku, ktorá bude bodovať nízkou cenou

Nokia 2 má byť základný smartfón novej generácie prístrojov tejto tradičnej značky.

Nokia
Zdroj: Reuters

Pod značkou Nokia sa doteraz predstavili štyri smartfóny. Onedlho pribudne piaty. Ten bude zo všetkých najjednoduchší a najlacnejší, avšak s veľkou výdržou batérie.

Nokia 2 má byť základný smartfón novej generácie prístrojov tejto tradičnej značky. Výbava bude jednoduchá, dvojka mieri na nenáročných užívateľov.

Plusom určite bude priaznivá cena a Model 2 má mať ešte jeden tromf: obriu batériu.

Batéria s naozaj veľkou kapacitou

Chystaná novinka totiž má mať batériu s naozaj veľkou kapacitou 4 000 mAh. V spojení s nenáročným hardvérom tak bude "dvojka" skutočný držiak, ktorý sa môže aspoň čiastočne vyrovnať obyčajným mobilom.

Telefón bude mať päťpalcový displej len s HD rozlíšením 1 280 x 720 obrazových bodov. Použitý má byť slabý, ale aj energeticky nenáročný procesor Snapdragon 212.

Problematickou časťou hardvéru môže byť operačná pamäť.

Dvojka má mať len 1 GB operačnej pamäte. Od Nokie 2 tak nemožno čakať bleskové reakcie. Ale je možné, že všetko bude záležať na odladení systému. Vo všetkých modeloch Nokie je čistý Android bez úprav.

Sto eur

Nokia 2 by potom mohla byť jedným z prvých najjednoduchších smartfónov, ktorý dostane úplne nový Android 8 Oreo. Predstaviteľ HMD Global totiž potvrdil, že všetky súčasné modely dostanú najnovší systém od Googlu.

Definitívnu podobu prístroja odhalil Evan Blass, ktorý je známy uniknutými fotografiami noviniek. 

Dizajn dvojky sa ponesie v duchu už uvedených smartfónov Nokie. Tu žiadne prekvapenie nemožno očakávať. Novinka by logicky mala byť lacnejšia ako model 3. Tá sa predáva pod 153 eur.

Podľa prvých odhadov by Nokia 2 mala stáť približne sto eur.