Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2017, 20:07

Drahší, ako sa čakalo. Na nový iPhone 8 bude musieť Slovák robiť dva mesiace

Priemerná slovenská mzda je 944 eur, čiže v „čistom“ niečo cez 700 eur. No a vrcholový iPhone 8 bude mať cenu 1 400 eur. 

Drahší, ako sa čakalo. Na nový iPhone 8 bude musieť Slovák robiť dva mesiace
Zdroj: HN

Na prvý pohľad absurdné ceny, no zdá sa, že budú realitou. iPhone 8 môže byť v začiatkoch predaja ťažko dostupný a navyše veľmi drahým zariadením. Európske ceny môžu začať rekordne vysoko. Vyzerá to tak, že základ bude posadený na hodnote tisíc eur. 

Klasická verzia iPhonu 8 by mala mať 64 GB, obrazovku, ktorá pôjde cez celú prednú stranu, a špeciálny duálny fotoaparát. Pôjde o jednu z najväčších zmien v dizajne iPhonov.

Zdroj: HN Archív

​Očakávaná podoba iPhonu 8.

Avšak najvyššia verzia, ktorá dostane rovnakú výbavu, no až 512 GB pamäte, by mala podľa uníknutých informácií dosahovať cenu až 1 400 eur. Čo už nie je málo. Dokonca je to dvojnásobne vyššia cena než tá, za ktorú predávajú svoju vlajkové lode iní výrobcovia.  
Veľké predstavenie nových produktov od spoločnosti Apple budeme sledovať už 12. septembra. Okrem iPhonov príde aj operačný systém iOS11, očakáva sa nová Apple TV s podporou 4K a možno aj nová verzia hodiniek Apple Watch. 
Zdroj: Apple

Ticketportal.sk