01.09.2017, 00:00

Konečne sme našli perfektný monitor. Dostal šialené rozmery

Na výstave IFA sme sa po prvýkrát zoznámili s extrémne širokouhlým monitorom za približne 1 500 dolárov.

Ak je pre vás kľúčové mať pred sebou pri práci alebo napríklad hraní veľký motonitor, Samsung doniesol na výstavu IFA niečo špeciálne. Prakticky je to monitor novej generácie, ktorý je extrémne široký a nahradí dvojicu väčších alebo dokonca aj trojicu menších monitorov. 
Ak si za taký displej naživo sadnete, zistíte, koľko pracovného priestoru môžete využívať. Monitor vás doslova obklopí a pohltí obsahom. Primárne je vytvorený pre hráčov, no vieme si na tom predstaviť pohodlne celé hodiny pracovať bez potreby prehadzovania okien či zatvárania programov.
V základe má CHG90 uhlopriečku až 49 palcov. Je zakrivený a nesie všetky najnovšie technológie, ktoré Samsung používa pri najdrahších televízoroch. Dá sa povedať, že aj toto je jeden televízor, avšak rozrezaný vodorovne na polovicu. 
Jeho pomer strán je 32:9, rozlíšenie 3 840 x 1 080 bodov. Čiže na veľkosť absolútne dostatočné. Navyše podporuje HDR, používa Quantum dot (na výbornú farebnosť monitora) a jeho odozva je len 1 ms.
Okrem toho udávaná zobrazovacia frekvencia 144 Hz bude stačiť aj tým najnáročnejším. Cena je však samozrejme obrazom toho, čo Samsung ponúka. A tak sa vyšplhala na približne 1 500 dolárov, a teda aj eur. 

Cestu redaktora hradí spoločnosť Samsung

Zdroj: HN/ Drahomír Piok

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.