Keď sa v Bratislave stavia vo veľkom
Viac ako 650-tisíc obyvateľov metropoly si musí zvykať na viaceré zmeny.
Viac ako 650-tisíc obyvateľov metropoly si musí zvykať na viaceré zmeny.
Záhradky sú často sporom medzi susedmi. Jednému prekáža plot, druhému vetvy z čerešne, ktoré presahujú na pozemok. Ako riešiť problémy, odporúčajú odborníci.
V lokalitách s nízkou ponukou stavebných pozemkov, akou je napríklad Bratislava, slúžia na výstavbu rodinných domov často záhrady alebo pozemky v záhradkárskych osadách.
Problémom malo byť nesprávne naprojektovanie a osadenie kvetináčov.
Eiffelova veža vo Francúzsku či rímske Koloseum. Všetci ich poznáme, mnohí z nás ich už aj videli na vlastné oči. Slávne budovy vo svete.
Súpis všetkých vašich nehnuteľností v rámci celého Slovenska. Odstránenie duplicitného vlastníctva priamo na úradoch, bez toho, aby ste sa ťahali po súdoch. Tieto a ďalšie novinky nás čakajú na katastri už od októbra. Chcete o nich vedieť viac? Kúpte si dnešné vydanie Hospodárskych novín.
V polovici leta developer dokončí podchod na Trnavskom mýte, o pár mesiacov neskôr vyhlási verejnú súťaž na novú tvár zanedbaného Domu odborov.
Tvár zanedbaného Domu odborov by sa mala začať meniť po lete. Vyzdvihnúť má charakter Trnavského mýta.
Stavebný úrad musí neskôr doloženú dokumentáciu preštudovať.
V americkom New Yorku rastie projekt, ktorý má zásadne pretvoriť jeho tvár.
Ak Transprojekt porušoval rôzne povinnosti zo zmluvy, môže hradiť škody či zmluvné pokuty.
Najväčie zmeny čakajú ľavý breh Dunaja od Eurovey až po stanicu Nivy.
Posledný pôvodný blok na modernistickom sídlisku v Amsterdame mohol developer zbúrať či prestavať. Nechal ho však v surovom stave a byty ponúkol po jednom eure.
Ak chcete stavať či prestavovať svoje bývanie, musíte riadne dodržať všetky stavebné procesy. A tiež vedieť správne používať legislatívu, ktorú vám ukladá stavebný zákon. Na čo sa teda oplatí dať si pozor a aké novinky sa chystajú.
V slovenských stavbách z minulého režimu nájdeme silný extrakt dobového futurizmu.