Hamšík vyrovnal legendárneho Maradonu, Neapol sa teší z Ligy majstrov

15.05.2016, 07:32

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík prispel gólom k postupu SSC Neapol do skupinovej fázy Ligy majstrov 2016/2017. Tím spod Vezuvu zdolal v záverečnom 38. kole talianskej Serie A Frosinone 4:0 a v tabuľke si udržal druhé miesto. Rímskemu AS nepomohlo ani víťazstvo 3:1 na pôde AC Miláno.

Hamšík v 44. minúte otvoril skóre, po zmene strán sa hetrikom blysol argentínsky kanonier Gonzalo Higuaín, ktorý prekonal 66 rokov starý rekord talianskej ligy. Ten držal švédsky útočník Nils Gunnar Nordahl, ktorý v sezóne 1949/1950 v drese AC Miláno nastrieľal 35 gólov, Higuain dal o jeden viac.

Hamšíkovi sa tiež podaril zápis do histórie. Proti Frosinone zaznamenal celkovo 81. presný zásah v drese Neapola v Serii A, čím sa dotiahol na argentínsku modlu Diega Maradonu. "Je to ďalší fantastický míľnik v mojej kariére. Som veľmi šťastný, že som sa dostal na úroveň legendy Neapolu a svetového futbalu," uviedol Hamšík na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Zo zisku miestenky v skupinovej fáze LM mal 28-ročný stredopoliar obrovskú radosť. "Pred zápasom bolo jasné: ak vyhráme, nemusí nás zaujímať výsledok AS Rím a skončime na druhom mieste. Od úvodných minút sa hralo na jednu bránku. Mali sme veľkú prevahu, no gól nie a nie padnúť. Dočkali sme sa v závere prvého dejstva," konštatoval slovenský špílmacher. Bol to práve on, ktorý poslal domácich do vedenia: "Po zmene strán sme pridali ďalšie góly a vybojovali sme si striebornú priečku. Sme šťastní, ideme do Ligy majstrov," dodal Hamšík, ktorého v 83. minúte tréner vystriedal a fanúšikovia mu pri odchode z ihriska vyvolávali na slávu.

01 - Modified: 2024-04-27 08:22:20 - Feat.: - Title: Oblasť okolo talianskej sopky Vezuv zasiahlo zemetrasenie o sile 3,9 stupňa 02 - Modified: 2024-04-19 12:54:06 - Feat.: - Title: Približne 30 osôb utrpelo zranenia pri náraze trajektu v Neapole 03 - Modified: 2024-04-08 08:56:57 - Feat.: - Title: V Neapole podnikli rozsiahlu raziu proti falšovateľom peňazí 04 - Modified: 2024-02-19 16:12:44 - Feat.: - Title: Povedie Calzona aj Neapol? Od futbalového zväzu mal dostať súhlas viesť klub popri reprezentácii 05 - Modified: 2024-02-11 22:03:29 - Feat.: - Title: Neapol s Lobotkom podľahol AC Miláno, rozhodol Hernandez
06. máj 2024 14:05