Gáborík zariadil víťazstvo LA. Tatarov gól Detroitu nestačil

12.12.2015, 07:46

Slovenský hokejista Marián Gáborík sa postaral o predĺženie víťaznej šnúry LA Kings v zámorskej NHL. Strelou švihom pod hornú žŕdku rozhodol v štvrtej sérii nájazdov duel na ľade Pittsburghu, kde "králi" napokon triumfovali 3:2 pp a sn. Z víťazstva sa tešili už šiestykrát v rade.

Jedenásty gól v prebiehajúcej sezóne zaznamenal Tomáš Tatar. Krídelník Detroitu zvýšil na ľade New Jersey presnou strelou v 37. minúte na 2:0 pre svoj tím, no Red Wings dosiahnutý náskok neudržali. Devils v záverečnej tretine vyrovnali priebežné skóre a štyridsať sekúnd pred koncom predĺženia im triumf zabezpečil Kyle Palmieri. Tatar si spoločne s krajanom Tomášom Jurčom zapísal do štatistík po jednom mínusovom bode.

Obhajca Stanleyho pohára zo Chicaga zdolal Winnipeg 2:0. Pri otváracom góle Jonathana Toewsa z 5. minúty si pripísal asistenciu Marián Hossa, víťaznú poistku pridal po polovici stretnutia Patrick Kane a rozšíril svoju impozantnú štatistiku minimálne jedného bodu na zápas už na 25 duelov v rade. Na súpiske "jastrabov" nefiguroval Marko Daňo, ktorého vedenie klubu opäť preradilo na farmu v AHL.

sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - DETROIT RED WINGS 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 43. Severson (Tootoo, Gionta), 55. Kalinin (Palmieri, Tootoo), 65. Palmieri (Stempniak) - 29. Nyquist (Zetterberg, Kronwall), 37. TATAR (Richards, Green). Brankári: C. Schneider - Howard, strely na bránku: 38:29, 16.514 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - LOS ANGELES KINGS 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 39. Fehr (Cullen, Dumoulin), 59. Malkin (Kunitz, Perron) - 8. Pearson (Martinez, Muzzin), 41. Muzzin (Doughty, Kopitar), roz. nájazd GÁBORÍK. Brankári: Fleury - Quick, strely na bránku: 42:40, 18.489 divákov

DALLAS STARS - PHILADELPHIA FLYERS 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 35. Janmark (Spezza, Oduya), 38. Roussel (Eakin, Demers), 60. Jamie Benn (Seguin) - 30. Gostisbehere (Giroux, Voráček). Brankári: Niemi - Neuvirth, strely na bránku: 44:20, 18.523 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - WINNIPEG JETS 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Toews (HOSSA, Shaw), 31. Kane (Teräväinen, Rundblad). Brankári: Crawford - Hellebuyck, strely na bránku: 31:25, 22.021 divákov

ARIZONA COYOTES - MINNESOTA WILD 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 38. Boedker (Rieder), 61. Boedker (Vermette, Stone) - 27. Spurgeon (Parise, Pominville). Brankári: Lindbäck - Kemper, strely na bránku: 21:28, 14.404 divákov

EDMONTON OILERS - NEW YORK RANGERS 7:5 (3:1, 0:2, 4:2)

Góly: 7. Korpikoski (Pakarinen, Letestu), 16. Korpikoski (Hendricks, J. Schultz), 17. Purcell (Hall, Draisaitl), 41. Hall (Purcell, Draisaitl), 43. Nurse (Hall, Draisaitl), 59. Hall (Draisaitl, Purcell), 60. Korpikoski - 13. Zuccarello (Kreider, McIlrath), 21. Kreider (Zuccarello, Lundqvist), 47. Brassard (Nash, Yandle), 59. Nash (Boyle, McDonagh). Brankári: Nilsson - Lundqvist (43. Raanta), strely na bránku: 37:34, 16.839 divákov

ANAHEIM DUCKS - CAROLINA HURRICANES 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 55. Silfverberg (Vatanen, Rakell) - 17. Skinner (Hainsey), 32. Skinner (Rask, DiGiuseppe), 37. Lindholm (E. Staal, Faulk), 57. J. Staal (Nestrašil, Faulk), 58. Skinner (Pesce, Läck). Brankári: Gibson (41. Andersen) - Läck, strely na bránku: 32:24, 17.174 divákov

01 - Modified: 2007-12-05 08:39:00 - Feat.: 0 - Title: Lipšicovi sa nepáči zrušenie vojenskej justície
01 - Modified: 2024-01-14 06:13:37 - Feat.: - Title: Tatar a Nemec pomohli k triumfom svojich tímov, série Seattlu a Edmontonu 02 - Modified: 2024-01-05 06:21:41 - Feat.: - Title: Tatar dal štvrtý gól v sezóne, Seattle ťahá sériu šiestich víťazstiev 03 - Modified: 2023-12-30 06:50:04 - Feat.: - Title: Nemec a Tatar slávili v NHL tretí triumf za sebou, Fehérváry sa zranil po náraze na mantinel 04 - Modified: 2023-08-09 20:13:17 - Feat.: - Title: Tomáš Tatar sa stal hokejistom roka: Je to výsledok kolektívneho úsilia 05 - Modified: 2023-04-07 07:07:07 - Feat.: - Title: Tatar prispel v NHL gólom k triumfu New Jersey nad Columbusom, Rangers s Halákom prehrali
05. máj 2024 19:52