Chicago aj Boston vstúpili do finále víťazstvom

02.06.2013, 07:10
Víťazný vstup do finále konferencií zámorskej NHL zaznamenali v noci na nedeľu Chicago a Boston.

Chicago v
Západnej vyhralo na domácom ľade nad obhajcom trofeje Los Angeles tesne 2:1, keď oba góly "jastrabov" mali slovenský rukopis. Michal Handzuš sa asistenciou podieľal na vyrovnávajúcom góle Patricka Sharpa v 33. minúte, Marián Hossa v 37. bol autorom víťazného gólu. Hossu po zápase vyhlásili za tretiu hviezdu večera, na ľade strávil takmer 19 minút, počas ktorých sa prezentoval tromi strelami a jednou "pluskou". Handzušov čas na ľade bol 14:55 minút a tiež sa prezentoval jedným plusovým bodom.

Boston vo Východnej zdolal Pittsburgh na jeho ľade 3:0 a bolo to jeho prvé víťazstvo v tejto sezóne nad "tučniakmi". Slovenský obranca Bruins Zdeno Chára si svoje osobné štatistiky nerozšíril, ale s 26:32 minútami na ľade bol najvyťaženejším hráčom zápasu. Počas nich vyslal na domáceho brankára jednu strelu a mal dva plusové body.

Druhé finále v Západnej konferencii sa hrá v Chicagu v pondelok o 02.00 h SELČ, druhý súboj Východu v Pittsburghu je na programe tiež o 02.00 h SELČ.

finále Západnej konferencie - 1. zápas:
Chicago - Los Angeles 2:1 (za domácich HANDZUŠ 0+1, HOSSA 1+0)
stav série: 1:0
finále Východnej konferencie - 1. zápas:
Pittsburgh - Boston 0:3
stav série: 0:1

01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 14:43:42 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti do 18 rokov suverénne porazili Nórov 11:1, postupujú do štvrťfinále 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 12:39:19 - Feat.: - Title: Daňo prihral na posledný gól sezóny. Třinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul 05 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1
03. máj 2024 19:16