Chára dal gól, no nestačilo to. Jeho Boston prehral

13.11.2015, 06:13

Ani druhý tohtosezónny gól slovenského hokejistu Zdena Cháru nestačil Bostonu v zámorskej NHL na body. Bruins v noci na piatok síce viedli doma nad Coloradom 2:0, no po góle Matta Duchena v 47. minúte napokon podľahli "lavínam" 2:3. Skúsený obranca bol opäť najvyťaženejším hráčom svojho tímu, keď strávil na ľade dovedna 24 minút a 31 sekúnd.

Bod za asistenciu si do štatistík pripísal aj ďalší bek Andrej Sekera. Presný zásah Taylora Halla zo 4. minúty však bol jedinou gólovou radosťou Edmontonu v zápase, v ktorom prehral na ľade Arizony 1:4. Sekera vyšiel zo stretnutia aj s jedným mínusovým bodom.

Už piatu prehru z uplynulých siedmich stretnutí majú na konte hokejisti Chicaga. Obhajca Stanleyho pohára tentoraz nestačil na New Jersey a prehral doma 2:3. Marián Hossa s Markom Daňom nebodovali, ale krídelník Patrick Kane pridal k strelenému gólu aj asistenciu a natiahol svoju bodovaciu šnúru na jedenásť zápasov.

výsledky:

Boston - Colorado 2:3 /Z. CHÁRA za domácich 1+0/, Carolina - Minnesota 2:3 pp, NY Rangers - St. Louis 6:3, Philadelphia - Washington 2:5, Florida - Buffalo 2:3, Ottawa - Vancouver 3:2, Tampa Bay - Calgary 3:1, Nashville - Toronto 1:2 pp a sn, Dallas - Winnipeg 6:3, Chicago - New Jersey 2:3, Arizona - Edmonton 4:1 /A. SEKERA za hostí 0+1/, Los Angeles - NY Islanders 2:1 v 3. tretine

01 - Modified: 2007-11-08 07:46:22 - Feat.: 0 - Title: "100 dolárové" notebooky idú do výroby
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
04. máj 2024 07:35