Gáborík asistoval, no LA prehralo. Boston už vyhral Východnú konferenci

06.04.2014, 08:56

Hokejisti Los Angeles Kings si v noci na nedeľu pripísali v zámorskej NHL druhú prehru v rade, keď podľahli Vancouveru tesne 1:2. Pri jedinom góle "kráľov" asistoval slovenský útočník Marián Gáborík.

LA sa ujalo vedenia v 40. minúte stretnutia, Canucks však v záverečnej tretine dvoma presnými zásahmi otočili výsledok a mohli sa tak po proch predchádzajúcich prehrách opäť tešiť z výhry.

Boston Bruins triumfoval v sobotňajšom stretnutí nad Philadelphiou 5:2. Víťazstvo pre zverencov trénera Claudea Juliena znamená, že s určitosťou ukončia základnú časť ako najlepší tím vo Východnej konferencii. "Medvedi" rozhodli o zisku dvoch bodov v záverečnej tretine, ktorú vyhrali po góloch Johnnyho Boychuka, Milana Lucica a Chrisa Kellyho 3:0. Philadelphia držala krok s domácim tímom iba v úvodných dvoch častiach hry a napokon ťahala za kratší koniec aj v treťom vzájomnom súboji v tejto sezóne.

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára sa asistenciou podieľal na presnom zásahu Kellyho pri hre hostí bez brankára v 60. minúte. Chárov krajan Andrej Meszároš strávil na ľade 17 minút.

Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom podľahol Montrealu 3:5 a prerušil štvorzápasovú víťaznú sériu. Ani jeden zo slovenských útočníkov sa bodovo nepresadil. Tatar odohral 13:15 minút, počas ktorých si pripísal tri strelecké pokusy a jednu mínusku. Jurčo strávil na ľade 14:29 min a odsedel si dve trestné minúty. V bránke Canadiens dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price.

sumáre:

Boston - Philadelphia 5:2 /za domácich CHÁRA 0+1/, St. Louis - Colorado 0:4, NY Islanders - Washington 3:4 pp a sn, Toronto - Winnipeg 2:4, Montreal - Detroit 5:3, Tampa Bay - Dallas 2:5, NY Rangers - Ottawa 2:3, Carolina - New Jersey 1:3, Minnesota - Pittsburgh 4:0, Vancouver - Los Angeles 2:1 /za hostí M. GÁBORÍK 0+1/, San Jose - Nashville 0:3

01 - Modified: 2006-03-28 14:46:00 - Feat.: 0 - Title: Medzi najlepšími športovcami Trenčína Tešovič aj horolezci
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2017-12-17 20:33:02 - Feat.: - Title: Gáborík hral tisíci duel NHL. Ako siedmy Slovák 04 - Modified: 2017-12-01 05:56:28 - Feat.: - Title: Gáborík strelil prvé dva góly sezóny. Vyhlásili ho za hviezdu zápasu 05 - Modified: 2017-11-25 08:03:54 - Feat.: - Title: Gáborík sa vrátil po zranení do NHL, prihral na jeden gól
04. máj 2024 01:52