Stačilo desať minút. A čierny kôň turnaja otočil zápas

17.06.2014, 20:08

Futbalisti Belgicka vyhrali v úvodnom zápase H-skupiny na MS v Brazílii nad Alžírskom 2:1, keď v posledných 20 minútach dokázali otočiť nepriaznivý vývoj. O jediný presný zásah úvodného dejstva sa postaral z pokutového kopu Alžírčan Feghouli a po 506 minútach prerušil gólový pôst afrického tímu na pôde MS. V druhom polčase zariadili belgický obrat striedajúci hráči. V 70. minúte vyrovnal hlavou Fellaini a o desať minút neskôr zariadil tri body pre "červených diablov" Mertens.

V druhom kole skupinovej fázy nastúpi Belgicko v nedeľu 22. júna v Rio De Janeiro (21.00 SELČ) proti Rusku, na Alžírsko čaká v rovnaký deň o 21.00 SELČ duel s Kórejskou republikou v Manause.

Vyrovnávajúci gól Fellainiho.

Víťazný gól Mertensa.

H-skupina, 1. kolo:

Belicko - Alžírsko 2:1 (0:1)

Góly: 70. Fellaini, 80. Mertens - 25. Feghouli (z 11 m), ŽK: Vertonghen - Bentaleb. Rozhodovali: Rodriguez - Torrentera, Quintero (všetci Mex.)

Belgicko: Courtois - Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen - Witsel, Dembele (65. Fellaini) - Chadli (46. Mertens), De Bruyne, Hazard - Lukaku (58. Origi)

Alžírsko: M'Bolhi - Mostefa, Bougherra, Halliche, Ghoulam -, Taider, Medjani (84. Ghilas), Bentaleb - Feghouli, Mahrez (72. Lacen) - Soudani (66. Slimani)

Úvod stretnutia priniesol na štadióne Estadio Mineirao v Belo Horizonte veľmi opatrný futbal a prvá strela do priestoru troch žrdí smerovala až v 21. minúte z kopačky belgického stredopoliara Witsela. Ten vyslal projektil takmer z 25 metrov, no alžírsky brankár nemal veľa práce. V 24. minúte belgický obranca Vertonghen vo svojej šestnástke nedovolene atakoval nabiehajúceho Feghouliho a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bo postavil faulovaný ráč a strelou po zemi prekonal Courtoisa - 0:1. Po tomto momente prebrali iniciatívu na svoje kopačky belgickí futbalisti, ale cez prehustenú obranu súpera sa presadzovali iba veľmi ťažko. Alžírskeho brankára preveril v 34. minúte strelou približne z 30 metrov Witsel, stav sa však nezmenil. Minútu pred koncom prvého polčasu ešte Chadli v dobrej pozícii nezakončil razantne a M'Bolhi si s jeho strelou do stredu brány bez väčších problémov poradil.

Od úvodu druhého dejstva mali územnú prevahu Belgičania, ale najväčšiu príležitosť mali paradoxne po rohovom kope hráči Alžírska. Medjani v 57. minúte však hlavou poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. Belgický tréner v snahe urobiť niečo s výsledkom do 65. minúty využil všetky možnosti striedania a to mu napokon i vyšlo. V 67. minúte ešte Origi nepremenil svoj nájazd, no v poradí tretí striedajúci hráč Fellaini sa už hlavou o tri minúty neskôr nepomýlil a vyrovnal na 1:1. Belgicko pokračovalo v ofenzívnej snahe a o ich druhý presný zásah sa postaral v 80. minúte ďalší hráč z lavičky Mertens, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Hazarda - 2:1. V 84. minúte sa na hranici dostal k hlavičkovému zakončeniu Fellaini, ale M'Bolhi vytlačil loptu spod brvna na rohový kop. Alžírčania si už v závere nedokázali vytvoriť výraznú gólovú šancu a Belgičania získali tri body.

01 - Modified: 2006-06-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Zahraničie nás bude rešpektovať
01 - Modified: 2024-04-26 18:12:04 - Feat.: - Title: Belgicko plánuje dodať stíhačky F-16 Ukrajine ešte tento rok 02 - Modified: 2024-05-01 08:00:00 - Feat.: - Title: Chceš konečne navštíviť miesto, ktoré na teba nevyskakuje z každého instagramového profilu? Prinášame netradičné tipy 03 - Modified: 2024-04-27 09:01:43 - Feat.: - Title: ROZHOVOR: Účasti na eurovoľbách by pomohlo spájanie hlasovaní. V Belgicku chodí voliť takmer 90 percent ľudí 04 - Modified: 2024-04-24 06:34:33 - Feat.: - Title: Belgičan opakovane šoféroval v opitosti, pokuty mu odpustili. Vysvitlo, že alkohol produkuje jeho vlastné telo 05 - Modified: 2024-04-17 17:03:42 - Feat.: - Title: Belgický správny súd zrušil zákaz konferencie nacionalistov a konzervatívcov, uskutočnila sa
01. máj 2024 22:47