Chára v prvom zápase po olympiáde skóroval. Boston však prehral

27.02.2014, 06:41

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára skóroval do siete Buffala vo svojom prvom zápase v NHL po olympijskej prestávke, jeho gól však nezabránil prehre Bostonu 4:5 po predĺžení na ľade Sabres.

Kapitán Bruins sa strelecky presadil v druhej tretine za stavu 3:1 pre domácich, keď v presilovke zblízka prepasíroval puk za chrbát brankára Jhonasa Enrotha. Pre Cháru to bol 14. presný zásah v sezóne. Hostia dokázali skóre otočiť na 4:3 v ich prospech, no 53 sekúnd pred treťou sirénou zachránil pre Buffalo predĺženie Matt Moulson a v ňom rozhodol o domácom triumfe Matt D'Agostini.

Do akcie zasiahol v noci na štvrtok aj slovenský brankár Peter Budaj, jeho Montreal ale podľahol doma Detroitu 1:2 po predĺžení. Budaj inkasoval z 30 striel dvakrát a pripísal si 28 úspešných zásahov (93,3-percentná úspešnosť).

Výsledky NHL:

Buffalo - Boston 5:4 pp (CHÁRA za hostí 1+0), Montreal - Detroit 1:2 pp (BUDAJ za domácich 28 úspešných zásahov), Colorado - Los Angeles 4:6, Vancouver - St. Louis 1:0 v 55. minúte

01 - Modified: 2006-02-08 11:54:28 - Feat.: 0 - Title: Pitrova stížnost na stíhání byla zamítnuta
01 - Modified: 2024-04-05 05:18:52 - Feat.: - Title: Slafkovský strelil gól s asistenciou, Montrealu to však k výhre nepomohlo 02 - Modified: 2024-01-26 06:09:38 - Feat.: - Title: Slafkovský prispel asistenciou k triumfu Montrealu nad Islanders 03 - Modified: 2024-01-18 07:39:15 - Feat.: - Title: Slafkovský skóroval v súboji s Nemcom, Montreal zdolal New Jersey 3:2 04 - Modified: 2023-12-22 08:39:39 - Feat.: - Title: Slafkovský zachránil bod pre Montreal a ukončil 13-zápasové bezgólové obdobie. Súper na nás vyletel, tvrdí 05 - Modified: 2023-10-31 17:30:36 - Feat.: - Title: Slovenskí zlievari majú miliónové nákupy v Afrike za sebou. Teraz sa pre zmenu obzerajú po Kanade
04. máj 2024 01:48