Chára a Jurčo asistovali, Boston prehral v príprave s Detroitom

05.10.2014, 09:34

V desiatich prípravných zápasoch NHL sa v noci na nedeľu predstavili šiesti slovenskí hokejisti, do kanadského bodovania sa z nich zapísali dvaja. Boston prehral s Detroitom 3:4 po samostatných nájazdoch, domáci kapitán Zdeno Chára rovnako ako útočník Red Wings Tomáš Jurčo zaznamenali zhodne jednu asistenciu. V zostave Detroitu chýbal Jurčov spoluhráč Tomáš Tatar.

Chára počas 23:24 minút vyslal dve strely a pripísal si jednu plusku, Jurčo odohral 15:32 min a zaznamenal jeden neúspešný strelecký pokus. Hviezdou duelu bol domáci center Patrice Bergeron, ktorý sa blysol hetrikom.

Columbus si na domácom ľade poradil s Nashvillom 3:2, v drese Blue Jackets zaznamenal útočník Marko Daňo počas 14:29-minútového pobytu na ľade jednu strelu. Edmonton prehral vo Vancouveri 2:3, obranca hostí Martin Marinčin sa počas 17:20 odohratých minút prezentoval až štyrmi streleckými pokusmi. New Jersey zdolalo NY Rangers 3:0, v útoku hostí sa objavil aj o miesto v prvom tíme "jazdcov" bojujúci Marek Hrivík (12:21 min, 2 tr. minúty, jedna mínuska). Tampa Bay vo floridskom derby zvíťazila nad Panthers 4:1, v tíme hostí nastúpil aj útočník Tomáš Kopecký (10:48 min, 1 strela, 1 mínuska). V zostave domácich absentoval jeho krajan Richard Pánik. Montreal podľahol doma Ottawe 2:4, brankár Canadiens Peter Budaj nebol ani na striedačke.

Výsledky prípravných stretnutí:

Boston - Detroit 3:4 sn (CHÁRA 0+1 - JURČO 0+1), Columbus - Nashville 3:2, Montreal - Ottawa 2:4, New Jersey - NY Rangers 3:0, Tampa Bay - Florida 4:1, Minnesota - St. Louis 5:4 pp, Winnipeg - Calgary 4:1, Anaheim - San Jose 2:1 pp, Vancouver - Edmonton 3:2, Los Angeles - Colorado 2:3 sn

01 - Modified: 2006-11-06 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Dívanie sa na televíziu môže odhaliť
01 - Modified: 2019-07-02 20:00:33 - Feat.: - Title: Jurčo má poslednú šancu preraziť v NHL 02 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 03 - Modified: 2018-04-08 21:02:47 - Feat.: - Title: V NHL sa skončila prvá časť. Aj so Slovákmi 04 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 05 - Modified: 2018-03-09 06:16:49 - Feat.: - Title: Tri slovenské body. Pozrite si výsledky zápasov NHL
04. máj 2024 00:23