Chárov Boston prvý zápas s Montrealom prehral

02.05.2014, 07:22

Hokejisti Montrealu vyhrali úvodný zápas semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Bostonu 4:3 presilovkovým gólom P.K. Subbana v druhom predĺžení. Jediný Slovák v akcii Zdeno Chára sa v drese domácich bodovo nepresadil, s vyše 32 minútami na ľade bol najvyťažanejším hráčom "medveďov" a pripísal si dve strely a plusový bod.

Víťaz Prezidentskej trofeje pre najlepší tím po základnej časti Boston v dueli ani raz neviedol. Po dvoch tretinách mal Montreal dvojgólový náskok, 118 sekúnd pred koncom tretej časti ale poslal zápas do predĺženia vyrovnávajúcim gólom na 3:3 domáci Johnny Boychuk. O víťazovi rozhodol až v 85. minúte svojím druhým presným zásahom večera P.K. Subban, ktorý strelou od modrej čiary potrestal vylúčenie Matta Bartkowského.

Slovenský obranca Andrej Meszároš v zostave Bostonu opäť nedostal šancu, rovnako ako gólman Montrealu Peter Budaj. Pred ním dostal prednosť Carey Price a zaznamenal 48 úspešných zákrokov. Druhý duel série je na programe v sobotu v Bostone.

2. kolo play off NHL

semifinále Východnej konferencie, 1. zápas

Boston - Montreal 3:4 pp

na zápasy: 0:1

01 - Modified: 2006-04-28 17:04:00 - Feat.: 0 - Title: Americká ekonomika dosiahla v 1.Q najvyššie tempo rastu za posledného 2,5 roka
01 - Modified: 2024-04-05 05:18:52 - Feat.: - Title: Slafkovský strelil gól s asistenciou, Montrealu to však k výhre nepomohlo 02 - Modified: 2024-01-26 06:09:38 - Feat.: - Title: Slafkovský prispel asistenciou k triumfu Montrealu nad Islanders 03 - Modified: 2024-01-18 07:39:15 - Feat.: - Title: Slafkovský skóroval v súboji s Nemcom, Montreal zdolal New Jersey 3:2 04 - Modified: 2023-12-22 08:39:39 - Feat.: - Title: Slafkovský zachránil bod pre Montreal a ukončil 13-zápasové bezgólové obdobie. Súper na nás vyletel, tvrdí 05 - Modified: 2023-10-31 17:30:36 - Feat.: - Title: Slovenskí zlievari majú miliónové nákupy v Afrike za sebou. Teraz sa pre zmenu obzerajú po Kanade
03. máj 2024 18:44