Žilina si postrážila úlohu favorita. V Európskej lige ide ďalej

23.07.2015, 21:46

Futbalisti MŠK Žilina postúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA. Vo štvrtkovej odvete toho druhého zdolali Daciu Kišiňov doma 4:2 a keďže v úvodnom dueli triumfovali na pôde moldavského vicemajstra 2:1, účasť v tohtoročnej edícii európskeho pohára číslo dva si predĺžili minimálne o ďalšie dva týždne.

Už budúci štvrtok 30. júla vyzvú Žilinčania doma v prvom súboji 3. predkola ukrajinský klub FC Vorskla Poltava, odveta u súpera je na programe o sedem dní neskôr.

Európska liga UEFA 2015/2016 - odveta 2. predkola:

MŠK Žilina - Dacia Kišiňov 4:2 (1:0)

Góly: 15. Vavro, 50. Káčer, 62. Škvarka, 85. Paur - 64. Cociuc, 87. Leuca. Rozhodovali: Schärer - Pozzi, Vogel (Švaj.), ŽK: Letič, Mihalík - Zastavnij, Rosca, ČK: 30. Lozovij (Dacia), 3856 divákov

zostavy a striedania:

MŠK Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič - Pečovský - Čmelík (73. Paur), Káčer, Škvarka (66. Bénes), Mihalík (80. Špalek) - Jelič

Dacia Kišiňov: Gaidučevici - Zastavnij, Rosca, Posmac, Mamah - Pidnebennoj (55. Leuca), Mani (55. Pavlov), Cociuc - Lozovij, Frunza (55. Gavrylenko), Mihaliov

/prvý zápas 2:1, do 3. predkola postúpila Žilina/

Dianiu na ihrisku chýbal od úvodných minút potrebný náboj. Žilina sa síce snažila o kombinačnú hru, cez organizovanú defenzívu Dacie sa jej však ťažšie presadzovalo. Postupom času sa domácim napokon podarilo usadiť sa na útočnej polovici a po štvrťhodine sa tešili z gólu. Obrana Dacie zabudla po rohu na nabiehajúceho Mihalíka, jeho strela sa odrazila k Vavrovi a ten ju zblízka doklepol do siete. Následne sa slovenský vicemajster nechal výrazne zatlačiť.

V rozpätí troch minút mali Moldavci tri čisté gólové šance, no Mihaliovovu strelu do odkrytej brány Žilinčania v poslednej chvíli zblokovali a dvom excelentným hlavičkám Posmaca chýbal už len zásah šťasteny. Následne hosťujúcu snahu potopil Lozovij, ktorý najskôr fauloval Letiča a po agresívnom dohovore smerom k hlavnému arbitrovi si ihneď vyslúžil červenú kartu. Do polčasu bol tlak Žiliny na oslabeného súpera minimálny, z neho plynúce strelecké zakončenia Čmelíka a Letiča sa však neujali.

Po polčase to už "šošonom" išlo ľahšie. Daciu zlomil druhý gól, ktorý v 50. minúte pridal po Jeličovej akcii strelou z hranice šestnástky Káčer. Dovtedy nevýrazný chorvátsky kanonier Jelič ožil a šťastie skúšal z každej pozície. Na ľavom krídle sa k nemu pridal aj agilný Čmelík, čím ofenzívna sila Žiliny nabrala na intenzite. Hosťujúci kouč na to zareagoval tromi striedaniami počas minúty, ale oslabenej Dacii už nepomohli ani čerstvé sily.

V 62. minúte pridal tretí gól Škriniar, a hoci už o dve minúty neskôr perfektne zvnútra "veľkého vápna" trafil na druhej strane Cociuc, inkasovaný gól dianie na trávniku nijako výrazne neovplyvnil. Naopak, Žiline sa naskytlo viac priestoru v otvorenej hosťujúcej obrane a pridala aj štvrtý gól. V 82. minúte sa ešte neujal Bénesov elegantný technický pokus, ktorý skončil na brvne, no o tri minúty neskôr sa do listiny strelcov zapísal striedajúci Paur. Hosťom sa v závere podarilo skorigovať aj druhýkrát, keď defenzívu Žiliny prekvapil Leuca.

01 - Modified: 2007-07-31 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Ľudia v zníženie dane neveria
01 - Modified: 2024-05-02 12:09:23 - Feat.: - Title: Víťaz, čo pláva neoblomne proti prúdu a zostáva verný svojej filozofii. Fiľov klub je európsky unikát 02 - Modified: 2024-05-01 15:09:07 - Feat.: - Title: Slovenský pohár ovládli futbalisti Ružomberka. Získali druhú trofej 03 - Modified: 2024-05-01 12:28:57 - Feat.: - Title: Hancko od leta v svetovom veľkoklube? Možno, ale nový kouč si nemôže len diktovať mená posíl, varuje odborník 04 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 05 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“
03. máj 2024 10:28