Chára zachraňoval Boston gólom 13 sekúnd pred koncom zápasu

08.12.2013, 08:57

Slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára rozhodol o výhre svojho tímu 3:2 na domácom ľade proti Pittsburghu. Práve kapitán "medveďov" strelil rozhodujúci tretí gól 13 sekúnd pred záverečnou sirénou. Na ľade strávil 25:35 minút, viac v jeho mužstve odohral len Dennis Seidenberg (26:40) a po zásluhe ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia, v ktorom okrem gólu získal tri plusové body a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

Pre brankára St. Louis Jaroslava Haláka sa domáci súboj s Anaheimom skončil už v 8. minúte, keď ho po troch inkasovaných góloch vystriedal Brian Elliott a jeho tím prehral 2:5.

V Detroite vyhrala Florida 2:1, ani jeden z dvojice slovenských hokejistov Tomáš Kopecký (Florida) a Tomáš Tatar (Detroit) sa bodovo nepresadila. Montreal zvíťazil doma tesne 3:2 nad Buffalom, jeho brankár Peter Budaj šancu nedostal a NY Islanders, stále bez obrancu Ľubomíra Višňovského, ťahali za kratší koniec v Los Angeles, kde prehrali 0:3. Edmonton prehral doma po predĺžení s Calgary 1:2, v domácom tíme odohral svoj druhý zápas v NHL Martin Marinčin a na jeho konto po takmer 16-minútovom pobyte na ľade pribudla jedna "mínuska". Len z tribúny sledoval prehru Tampy s Winnipegom (1:2 pp) útočník Richard Pánik.

výsledky:

Boston - Pittsburgh 3:2 (za domácich CHÁRA 1+0), Montreal - Buffalo 3:2, Ottawa - Toronto 3:4 pp a sn, Detroit - Florida 1:2, Tampa Bay - Winnipeg 1:2 pp, Washington - Nashville 5:2, NY Rangers - New Jersey 3:4 pp, St. Louis - Anaheim 2:5, Edmonton - Calgary 1:2 pp, Los Angeles - NY Islanders 3:0

01 - Modified: 2005-10-13 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Viac vojakov v zahraničí
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2017-10-15 07:40:50 - Feat.: - Title: Chára bol hlavnou postavou. Nazbieral tri body a vyhlásili ho za hviezdu zápasu 04 - Modified: 2016-10-14 05:33:18 - Feat.: - Title: Halákovi prvý zápas sezóny nevyšiel. Chára bol pri piatich góloch 05 - Modified: 2016-06-05 07:32:20 - Feat.: - Title: San Jose sa vrátilo do boja o Stanley cup
03. máj 2024 19:09