Na MS lekcia slovenských mladíkov

27.11.2003, 23:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov pokazili usporiadateľskej krajine majstrovstiev sveta úvod turnaja, keď po jednoznačnom priebehu zdolali domáci tím Spojených arabských emirátov 4:1. Na štadióne v Abu Zabí sa zverenci trénera Petra Poláka pustili do svojho súpera už od začiatku stretnutia a už vo štvrtej minúte Šebo z bezprostrednej blízkosti mohol otvoriť skóre zápasu. Po následnom rohovom kope však strelil Brezinský hlavou dôležitý prvý gól, ktorý vniesol pokoj na kopačky slovenských hráčov. Tí svoju prvopolčasú aktivitu korunovali pekným gólom Halenára. Aj v druhom polčase ukázali bronzoví medailisti z minuloročných majstrovstiev Európy viac futbalového umenia a po pekných akciách sa do streleckej listiny ešte zapísali Čech a Hološko. Čestný gól o triedu slabšieho tímu Spojených arabských emirátov strelil v 72. minúte Al Wehaibi. V ďalšom zápase skupiny A ich v pondelok čaká Burkina Faso.

SAE 20 -- SR 20 1:4 (0:2), góly: 72. Al Wehaibi -- 5. Brezinský, 23. Halenár, 48. Čech, 81. Hološko. ŽK: Al Weahibi, Ahmad -- Brezinský, M.Kostoláni, Čech. Rozhodoval: Elizondu (Arg.), 23 500 divákov.
SAE: Rabee -- Zayed, A. Ahmad, Mubarak, Hassan (66. Al Zaabi) -- Al Wehaibi, A. Malallah, R. Abdulhadi (50. D. Ahmad), Hamad (60. A.Abdulla) -- Matar, Ali
SR: P.Kostoláni -- M.Kostoláni, Brezinský, Konečný, Čech -- Ivana, Kurty (75. Pečovský), Bruško, Žofčák (82. Kopúnek) -- Halenár, Šebo (68. Hološko).