Hossa nedovolil "panterom" vyhrať

14.11.2007, 23:00

Najlepší slovenský hokejista minulého roku, Marián Hossa, sa svojím gólom a asistenciou podieľal na víťazstve hokejistov Atlanty v utorkovom stretnutí NHL nad Floridou 3:2. Slovenský reprezentant najskôr prihrával na prvý gól svojho mužstva z hokejky Todda Whita a v záverečnom tlaku svojho tímu strelil tri sekundy pred koncom tretej tretiny vyrovnávajúci gól na 2:2 a poslal duel do predĺženia. V ňom už po 25 sekundách rozhodol o výhre domácich Rus Iľja Kovaľčuk. Po rozpačitom úvode sezóny, keď zaostával za očakávaniami fanúšikov svojho klubu, sa útočník Atlanty opäť dostáva do formy. V stretnutí bol Hossa vyhlásený za druhú hviezdu večera. Na neúspechu Floridy, ktorá prehrala štvrtý zápas v sérii, nič nezmenil ani prvý bod v sezóne pre slovenského obrancu Branislava Mezeia.

18. máj 2024 08:59