Martikán a spol. ovládli kvalifikáciu

15.06.2007, 00:00
Suverénnym víťazom kvalifikácie kanoistov na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši sa stal Michal Martikán. Olympijský víťaz z roku 1996 a päťnásobný majster sveta absolvoval obe jazdy bezchybne a v oboch dosiahol najlepší čas. Druhý s vyše osemsekundovou stratou skončil Brit David Florence, tretie miesto obsadil ďalší slovenský reprezentant Matej Beňuš. O tom, či Martikán získa svoj prvý titul majstra Európy sa rozhodne v nedeľu (14.00 STV 2).

Suverénnym víťazom kvalifikácie kanoistov na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši sa stal Michal Martikán. Olympijský víťaz z roku 1996 a päťnásobný majster sveta absolvoval obe jazdy bezchybne a v oboch dosiahol najlepší čas. Druhý s vyše osemsekundovou stratou skončil Brit David Florence, tretie miesto obsadil ďalší slovenský reprezentant Matej Beňuš. O tom, či Martikán získa svoj prvý titul majstra Európy, sa rozhodne v nedeľu (14.00 STV 2). Rovnako sa darilo aj úradujúcej majsterke sveta, Slovenke Jane Dukátovej, ktorá taktiež triumfovala v kvalifikácii. "Takýto výsledok samozrejme teší, ale najmä mi dodáva sebavedomie pred hlavnými pretekmi," povedala Dukátová. Finálové jazdy sú na programe zajtra (14.00 STV 2).

27. apríl 2024 21:57