19.06.2014, 00:02

Tu žije najviac boháčov na meter štvorcový

V magazíne prečo nie?! sme si skúsili Monako na vlastnej koži. A boli sme prekvapení.

Pre Monako platia tri pravidlá. Keď sa sem vydáte autom, zaparkujete len veľmi ťažko a budete nadávať. Ak si radi pochutnáte na vtipoch o tom, ako sa policajti vždy „zašívajú“, tu zmeníte názor. A keď si pri vchádzaní do kniežatstva pomyslíte, že je to len kopa ohavných činžiakov, mýlite sa.

Monako je fascinujúce. Síce prvé, čo sa spýtate samých seba, je: tak toto je ten daňový raj? Ale keď z neho odchádzate, tak si hovoríte: áno, toto je skutočne raj. Štát, ktorý má rozlohu iba dva štvorcové kilometre, no v ktorom žije na počet obyvateľov najviac milionárov na svete. Je skrátka nonšalantný. A nezvyčajný. 

O tomto sníva každá vláda
Prvé, čo ma v Monaku prekvapilo bolo, že som vlastne ani nevedela, že už som dorazila do Monaka. Keď totiž doň vchádzate, tak síce neustále pred sebou vidíte značky, ktoré vám ukazujú, že Monako je rovno, no v jednej chvíli do vás „vrazí“ malá tabuľa, pri ktorej sa už máte rýchlo rozhodnúť, do ktorej monackej časti chcete ísť. Monako je totiž krajina bez hraníc.

Ohraničujú ju len policajti, ktorí stoja úplne všade. A keď hovorím úplne, tak naoz

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články