31.10.2013, 00:00

Luxusná lokomotíva. Testovali sme najväčší Mercedes

Skonštruovaná pre ľudí, ktorí chcú nielen jazdiť. Ale aj udávať smer. Prečítajte si test v magazíne prečo nie?!.

GL-kový Mercedes sa dá pomerne ťažko porovnávať s čímkoľvek, na čo ste zvyknutí. Je to jedno z mála tých vozidiel, ktorým by som pridelil vlastnú triedu a nehľadal víťaza testov. Pokiaľ ste vyslovene zaťažení na masívne SUV-čka a máte dokonalý prehľad, päťmetrový sedemmiestny „medveď“ bude zrejme váš favorit. Pokiaľ siahnete po odborných testoch, ako už pri značke s hviezdou asi tradične očakávate, svetové médiá nešetria slovami chvály.

S béčkovým vodičákom

Nové GL prichádza s viacerými zlepšeniami, zmenami. Zvláštnosťou je nasadenie jediného typu dieselového motora, trojlitrového šesťvalca, ktorý sa však dá vzhľadom na celkové a dynamické parametre vozidla považovať za dostačujúci. Absencia dvoch valcov oproti predchádzajúcej generácii je možno skôr filozofického charakteru – je najväčší Mercedes s malým šesťvalcom dostatočne sebavedomý a výnimočný? Pokiaľ však chcete vlastniť GL zo spoločenských dôvodov a chýba vám dramatický zvukový prejav, v ponuke je stále ose

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.