26.09.2013, 00:11

Sicília kašle na ekonomiku. Je lenivá

Legendárne antické divadlo v Syrakúzach, slávne víno z Marsaly a čierny lávový piesok. Tento sladký život sa odohráva pod tichým dohľadom Etny.

Capo di tutti capo, už sa blížim, opakovala som si nadšene v lietadle a zvierala svoju obľúbenú knihu z detstva – Krstný otec. Výlet na Sicíliu sa mal niesť v znamení gangsterských príhod, výbušnej, nevypočítateľnej sopky a toto všetko mala korunovať romantika pláží. No niekedy realita nie je taká, ako si ju vysnívate. Je ešte lepšia.

Tam, kde boh vystrája
To, že krstný otec tu riadi už len biznis so suvenírmi, som pochopila počas prvej polhodiny v uliciach Palerma. Predáva všetko: obhliadky mesta, magnetky aj servítky. Nevedela som potlačiť myšlienku, že sme postavu Jánošíka či nebodaj Bátoryčky na Slovensku veľmi marketingovo podcenili. 

A Sicília? Je ešte šialenejšia ako zvyšok Talianska. Káva je tu silná ako smrť, pizza sa podáva s hranolčekmi. A ľudia sú pokojní a u

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.