24.04.2013, 19:30

Slováci, ktorí dali Harrymu Potterovi ďalší rozmer (video)

Magazín prečo nie?! hľadá šťastné biznis príbehy. A najmä tie, ktoré majú slovenské mená v titulkoch.


Firma Blue Faces. Snímka: HN/Peter Mayer
Zdroj: HN/Peter Mayer

Firma Mareka Ježa a Michala Šefara sa dostáva do povedomia Hollywoodu. Snímka: HN/Peter Mayer.

...a najmä tie, ktoré majú slovenské mená v titulkoch. Tento sa začal možno až šablónovito – na začiatku boli traja mladí Slováci a jeden nápad. Ten nápad dostal meno Blue Faces a... aj vďaka nemu vejú Harrymu Potterovi, Hermione a Ronnovi v pokračovaní slávnej čarodejníckej série vlasy. Dokonca v 3D.

Firma Mareka Ježa, Michala Šefara a Petra Mešťaníka sa totiž venuje postprodukcii videa. Ak teda natočíte video a chcete v ňom niečo zlepšiť, doplniť, tak zavoláte jednému z týchto troch mladíkov. Ak nebudú pracovať na ďalšom hollywoodskom trháku, možno sa dohodnete. Ale pekne od začiatku...

Firma Blue Faces. Snímka: HN/Peter Mayer
Zdroj: HN/Peter Mayer


Trik sem, trik tam
Marek Ježo bol podľa vlastných slov typickým študentom techniky. No vo voľnom čase nevysedával len v internátnych krčmách, ale skúšal točiť, strihať a... čítať si o efektoch a trikoch. Čoskoro sa od čítania dostal až k experimentovaniu a neskôr rovno k cenným skúsenostiam. Takže traja chalani na intráku a jedno hoby. Tomu sa hovorí hviezdny začiatok, nemyslíte? Naši hlavní hrdinovia začali od nuly. Doslova.

Na začiatku boli traja samoukovia a chuť založiť si štúdio. Tak dali 27-roční mladíci dokopy úspory a nakúpili techniku a softvér. „Nemali sme žiadne kontakty ani skúsenosti, len nadšenie,“ spomína Marek. „A tiež len odhodlanie – nemali sme o čo prísť, lebo sme nič nemali,“ smeje sa. Hneď im však bolo jasné, že musia ísť von. A najlepšie smerom na Hollywood. Na Slovensku je totiž možné v tejto oblasti zarobiť len v reklame.

Firma Blue Faces. Snímka: HN/Peter Mayer
Zdroj: HN/Peter Mayer

Pred úpravou

 

Firma Blue Faces. Snímka: HN/Peter Mayer
Zdroj: HN/Peter Mayer

Po úprave

 

 

 

 

Celý biznis príbeh Blue Faces nájdete v 52-stranovom magazíne prečo nie?!, ktorý bude zajtra vložený ako darček v HN.
A navyše - v čísle nájdete 20- stranový autošpeciál.