28.11.2013, 00:00

Mesto, kde sa rodí Ferrari

Talianske náboženstvo sa tu volá Ferrari. Vôňou benzínu a revom motorov tu uctievajú muža menom Enzo. Pripútajte sa, prichádzame do Maranella.

Ešte som len zaparkovala, vystúpila z auta a hneď ma ovalil ťažký výfukový pach a hluk motora. Temperamentne, presne na taliansky štýl, preleteli okolo mňa tri športiaky vo farbe rosso corsa, či inak, pretekárskej červenej. Paradoxne, nemala som chuť zanadávať im. Práve naopak. Trúbenie, krik a rýchlosť tu nikomu neprekáža. Veď ste v Maranelle. V meste, kde sa rodí Ferrari.

Prvé momenty, keď vojdete do mesta, sú zvláštne. Vôbec sa vám nezdá, že ste vkročili na územie slávneho Enzu Ferrariho. Máte skôr pocit, že ide o milé malé mesto, od ktorého môžete čakať tak akurát dobrých ľudí a dobré cestoviny. Ale nenechajte sa oklamať.

Tak, a toto bude o dva roky moje nové Ferrari
Pokoj, ktorý spôsobuje talianska siesta, pretkávajú hlučné motory áut. Enzo Ferrari a jeho automobilový kult ho totiž úplne ovládli. Všetko to, čo sa skrýva pod exkluzivitou zahalenou menom Ferrari, dostáva práve týmto miestom akúsi ľudsk

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.