29.11.2012, 00:00

Pretrepať, nemiešať! Testovali sme Bondov Aston Martin (foto)

Sadám do Astona, dotiahnem kravatu a hovorím si: "Prevetrať, nebúrať!"

Značku Aston Martin naozaj netreba zvlášť predstavovať. Čo však znamená tajomné DB či DBS na konci názvu všetkých Bondových hračiek? V roku 1947 si anglický výrobca traktorov David Brown prečítal inzerát v The Times, a za 20-tisíc libier odkúpil značku Aston Martin. Od toho momentu sa začala písať skutočná tradícia anglického úspechu. Chladný Brit Brown však nikdy neprestal jazdiť na svojom obľúbenom Jaguári XJ, ironicky najväčšom rivalovi vlastnej značky.

Design & Sound
Aston Martin sme si, pochopiteľne, vybrali vďaka aktuálnej horúčke zvanej Skyfall, no šťastie nám tentoraz naozaj neprialo a jazdu so stiahnutou strechou som si v hustej hmle a klzkom povrchu naozaj nevychutnal. Mohutný šesťlitrový dvanásťvalec s masívnym záťahom už od 1 500 otáčok len veľmi neochotne bublal na hranici voľnobehu a doslova prosil aspoň o krátky šprint. Nekonečná strhujúca akcelerácia je vďaka špeciálnym obtokovým ventilom vo výfukovom potrubí sprevádzaná dunivým fonetickým sprievodom, ktorému sa evidentn

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články