Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2021, 13:53 Aktualizované dňa 15.09.2021 o 20:02

Prezidentka oznámila smutnú správu, zomrel jej otec. Sústrasť jej vyjadrili viacerí politici

Prezidentka v tejto súvislosti upravila svoj pracovný program na najbližšie dni.

Prezidentka oznámila smutnú správu, zomrel jej otec. Sústrasť jej vyjadrili viacerí politici
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Kancelária prezidentky Zuzany Čaputovej oznámila, že vo veku 79 rokov zomrel prezidentkin otec Štefan Strapák.

Dodáva, že zomrel "po dlhej a ťažkej chorobe dnes, doma a v pokoji."

Prezidentka v tejto súvislosti upravila svoj pracovný program na najbližšie dni a poprosila médiá a verejnosť na rešpektovanie jej súkromia.

Správa z prezidentskej kancelárie prišla len krátko po tom, ako sa prezidentka na letisku rozlúčila s pápežom Františkom.

"Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, oci. V mene celej rodiny ďakujem za všetku prejavenú sústrasť," napísala Čaputová.

Na úmrtie otca hlavy štátu zareagovalo hnutie Sme rodina. "Hnutie vyjadruje úprimnú sústrasť pani prezidentke a celej rodine, prajeme im veľa síl, aby sa vyrovnali s touto obrovskou stratou," uviedlo Sme rodina.

Ľútosť nad stratou vyjadrilo prezidentke a jej rodine aj hnutie OĽANO. "Vyjadrujem úprimnú sústrasť pani prezidentke aj pozostalej rodine a blízkym," doplnil štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS).

Úprimnú sústrasť vyjadrila medzi prvými aj strana Smer-SD. "Smrť rodiča je obrovskou stratou, ktorá hlboko zasiahne každého človeka. Prajeme pani prezidentke veľa síl, aby sa dokázala vyrovnať s touto nesmiernou stratou," uviedla strana.

Ľútosť vyjadrila aj europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD). Tá vyjadrila svoju spoluúčasť a prezidentke popriala veľa síl v jej žiali za blízkou osobou.

Ku kondolencii prezidentke sa pripojila aj mimoparlamentná strana SNS. "V živote sú chvíle, keď sa zastaví čas. Rodičia sú našou najväčšou oporou v živote. Strata blízkeho človeka je veľkou ranou. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť aj celej rodine Čaputovcov," uviedla SNS.