Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2021, 11:04

Zomrel jeden zo zakladajúcich členov skupiny Slipknot

Príčina úmrtia hudobníka zatiaľ nie je známa.

Zomrel jeden zo zakladajúcich členov skupiny Slipknot
Zdroj: TASR/AP

V 46 rokoch zomrel Joey Jordison, niekdajší bubeník heavymetalovej kapely Slipknot. Hudobníkovu smrť oznámila jeho rodina, podľa ktorej zomrel v spánku. Príčinu úmrtia neoznámila, napísal portál BBC News. Jordison bol jedným zo zakladajúcich členov skupiny.

Vo videu si pozrite aj spomienku na známeho hudobníka:

Kapela známa hororovými maskami, agresívnymi a temnými textami, ale aj excentrickým správaním debutovala v roku 1999 albumom nazvaným len Slipknot, z ktorého sa predalo zhruba dva milióny kusov.

V roku 2006 získala cenu Grammy za najlepší metalový počin za skladbu Before I Forget. Väčšina členov kapely vyrástla v oblasti Des Moines v Iowe. Jordison hral v skupine v jej najpopulárnejšom období a pomohol napísať mnoho z jej najznámejších piesní, poznamenala agentúra AP.

Členom zoskupenia zostal do roku 2013. O niekoľko rokov neskôr prezradil, že odišiel po tom, čo mu lekári diagnostikovali tranzverzálnu myelitídu, čo je forma roztrúsenej sklerózy, píše BBC News.

Spravodajský web zároveň pripomenul, že už pred 11 rokmi zomrel iný zakladajúci člen kapely Slipknot Paul Gray, ktorý sa predávkoval drogami.