Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2021, 13:21

V seriáli som začínala ako sedemnásťročná, kokaín bol vtedy všade, spomína hviezda z Dallasu

Do seriálu sa dostala úplnou náhodou.

V seriáli som začínala ako sedemnásťročná, kokaín bol vtedy všade, spomína hviezda z Dallasu
Zdroj: Reprofoto, YouTube/Storm

Charlene Tiltonová (62) hrala v seriáli Dallas postavu Lucy, blonďavej netere J.R. Ewinga a mnohými mužmi bola v tej dobe považovaná za sexidol. Aktuálne si herečka zaspomínala na to, ako ju starší kolegovia v 80. rokoch chránili pred tým, aby spadla do drogovej závislosti.

Drogy boli všade

"Keď som začala nakrúcať Dallas, mala som iba sedemnásť rokov. Bola som naozaj veľmi naivná. Vtedy šli drogy všetkého druhu," opísala Charlene Tiltonová v rozhovore pre portál Page Six.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Charlene Tilton (@tiltonway)

"Najmä v slávnom newyorskom nočnom klube Studio 54. Akonáhle som vošla do dverí, spýtali sa ma, čo si dám. Povedala som že colu (slangovo "coke") a priniesli mi kokaín, ktorý som odmietla. Kokaín bol vtedy naozaj všade," spomína herečka. Jej seriáloví kolegovia sa ju úspešne snažili pred podobnými nástrahami ochrániť.

Zdroj: Reprofoto, YouTube/Inside Edition

"Osemdesiate roky boli naozaj divoké. Chvalabohu za ich dohľad, držali ma nakrátko a chránili pred drogovou závislosťou. Keby to tak nebolo, mohlo to dopadnúť všelijako," uvažuje Titonová.

Hviezda z obchodu

Do seriálu sa pritom dostala úplnou náhodou. Herečku si všimli keď ako sedemnásťročná pracovala v obchode s tričkami. Seriál, ktorý sa potom vysielal v rokoch 1978 až 1991, sa stal hitom a Tiltonová sa okamžite dostala na titulné stránky časopisov.

Diel, v ktorom má jej seriálová postava svadbu si dokonca v roku 1981 naladilo neuveriteľných 65 miliónov divákov.

Zdroj: Flickr

​Ako však sama prezradila v rozhovore pre portál, ani to jej paradoxne nezaručilo bohatstvo. Priznala, že o peniaze ju pripravili účtovníčky a veľký objem financií putoval aj na zdravotnú starostlivosť o jej matku. Napriek tomu sa len 150 centimetrov vysoká herečka ani po skončení seriálu nestratila.

V profesionálnom živote sa venovala spevu a hrala v mnohých reklamách. Bola dvakrát vydatá a má jednu dcéru. Ako charitatívna ambasádorka dodnes organizuje improvizačné a herecké workshopy pre deti a dospelých s autizmom.

Legendárny seriál Dallas sa v roku 2012 dočkal neveľmi úspešného pokračovania. Osudy rodiny Ewingovcov s napätím sledovali aj tisíce divákov v Československej televízii.