Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2021, 00:00

Herečka Libuše Šafránková: Nad bulvárom zvíťazila, rakovina však bola mocnejšia

  • Jej esprit netvoril len fyzický pôvab. Kľúčovými ingredienciami boli tiež dôvtip, humor, nadhľad, ľudská integrita a vľúdnosť.
  • Rozprávky nikdy nepovažovala za menejcenný žáner, podmienkou však boli princezné s "pazúrikom".
  • Libuše Šafránková si nadovšetko cenila autenticitu a jej ťah na hĺbku ju spoľahlivo chránil pred hviezdnymi maniermi. O to viac všetkým chýba.
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Herečka Libuše Šafránková: Nad bulvárom zvíťazila, rakovina však bola mocnejšia
Zdroj: Profimedia

Keď herečka Jana Preissová oznámila režisérovi Václavovi Vorlíčkovi, že je tehotná, a teda ponúknutú rolu Popolušky prijať nemôže, nebolo mu všetko jedno. Rozposlal asistentov na všetky konzervatóriá v Československu – a nič.

​Našťastie mu nečakane svitlo: však herečka, ktorú jeho kolega Antonín Moskalyk obsadil pred pár rokmi do roly Barunky, medzičasom vyrástla. Už by mohla byť princeznou!

Vypátral ju, dohodli si rande a následne šiel neoblomný režisér dohadovať podmienky do Činoherného klubu, kde bola v tom čase 19-ročná Libuše Šafránková zamestnaná a naplno vyťažená. Klaplo to. No ľahké to nebolo.

„Dosť veľkú časť filmu sme nakrúcali v Nemecku a vtedy to s Libuškou vyzeralo takto,“ spomínal dnes už nebohý tvorca pred piatimi rokmi pre HN magazín. „Ráno išla

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 94% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.