Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2021, 00:00

Mentalista: Zhypnotizovať možno aj toho, kto na to neverí. Ja som omylom vsugeroval žene, že onemela

  • Jeho zručnosti sa zdajú byť nadprirodzené, zdôrazňuje však, že vychádzajú zo štatistiky, pravdepodobnosti, psychológie, komunikácie.
  • Majú prísne racionálny základ a vo všednom živote ich nepoužíva.
  • Aj jemu sa však občas náhodou stane aj niečo nečakané. Konkrétne, jeho manželke.
  • "Raz som doma pri tréningu omylom vsugeroval žene, že nemôže hovoriť," priznal v relácii Rozstřel na iDnes.tv telementalista a hypnotizér Jakub Kroulík.
Mentalista: Zhypnotizovať možno aj toho, kto na to neverí. Ja som omylom vsugeroval žene, že onemela
Zdroj: Petr Kozlík, MAFRA

Čo je podstata mentalistovej práce? Počúvať, pozorovať, naskenovať človeka od hlavy až po päty, starostlivo ho vnímať, potom si vypracovať stratégiu, plán. A nakoniec mu vnuknúť myšlienku, bez toho aby poznal, že to vy ste mu ju našepkali.

"Je to práca s emóciami, predstavami, pocitmi. Je to veľmi osobné, intímne," opisuje Jakub Kroulík. Dodáva, že treba rozpoznať ako a čo bude na konkrétneho človeka fungovať. Či ho do cieľa skôr dotlačiť, alebo mu dať voľnosť, aby tam došiel sám.

"Pre mňa je to veľký adrenalín či toho, koho mám pred sebou, správne odhadnem. Pretože v tom nie je trik, iba dobrý odhad, cit pre situáciu a ľudí,

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.