Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2021, 16:37

Z tajného mileneckého vzťahu osudová láska: Čo všetko ukrýva príbeh Abrháma a Šafránkovej?

Mladučká herečka mu na skúške padla do oka, vraj ho zaujalo, že nerobí chyby.

Z tajného mileneckého vzťahu osudová láska: Čo všetko ukrýva príbeh Abrháma a Šafránkovej?
Zdroj: Reprofoto, YouTube/ FILMY ČESKY A ZADARMO

Vo veku 68 rokov zomrela herečka Libuše Šafránková, známa z mnohých legendárnych filmov a postáv. Život na plátne, ale aj v súkromí však zdieľala so svojou životnou láskou, ktorou bol herec Josef Abrhám.

Šoubiznis mal len málo takých dvojíc. Krásnu Libušu Šafránkovú a zvodcu Jozefa Abrháma obsadili režiséri do mnohých slávnych filmov. Bola to osudová životná láska. Pár tvorili títo dvaja nielen na filmovom plátne, ale aj 45 rokov v súkromnom živote.

Dva talenty s vášňou pre herectvo

Na začiatku osudovej cesty, ktorá zviedla Jozefa Abrháma a Libušu Šafránkovú, boli moravskí ochotníci. Vystupovala u nich ešte mladá Libuška, šlapanické dievčatko s obrovským talentom, ktorá, hoci obaja rodičia boli učitelia, mala radšej divadlo ako školu.

Rada trávila čas u babičky, milovníčky opier a operiet, kde si ako mladé dievčatko obľúbila áriu Měsíčku na nebi z Rusalky.

U Abrhámovcov, majiteľov tehelne v neďalekých Kunoviciach, zase hrali s ochotníkmi rodičia, a tak sa láske k divadlu učil aj mladý Josef. Libuše začala na prahu dospelosti študovať na brnenskom konzervatóriu, Josef pri voľbe budúceho povolania tápal.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.