Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2021, 18:00

Sissi, Ježiš či Kleopatra. Ich herci mali so skutočnými postavami podobný nielen výzor, ale aj osud

Ako veľmi sa podobajú životy hercov príbehom a postavám, ktoré stvárnili?

Sissi, Ježiš či Kleopatra. Ich herci mali so skutočnými postavami podobný nielen výzor, ale aj osud
Zdroj: Reprofoto, YouTube/Film Europe Media Company

Keď zatvoríte oči a predstavíte si Karola IV. alebo Kleopatru, je pravdepodobné, že budú mať podobu hercov Vlastimila Brodského či Liz Taylorovej. To je umenie filmu.

Slávne historické osobnosti, napríklad králi, umelci, moreplavci žili skôr, než sa v 19. storočí objavila fotografia a následne film, preto nám v tomto smere ostáva len veriť maliarom, že ich zvečnili verne.

Ak však o nich vznikol film, ešte k tomu úspešný, slávne osobnosti tým pre nás okamžite nadobudli tvár daných hercov. Niekedy však filmoví predstavitelia zdieľali nielen podobu skutočných osobností, ale aj ich strasti či pády – v reálnom živote. Poďme sa teda pozrieť na tých, ktorí nám v pamäti zarezonovali najviac.

Romy a Sissi

Alžbeta Bavorská prezývaná aj Sissi, manželka cisára Franza Jozefa I., zomrela počas atentátu v roku 1898, kedy už bola fotografia pomerne bežnou záležitosťou. Aj Sissi sa nechala odfotiť, mnohí ju poznáme podľa obrazov z jej mladosti.

Najviac sa nám však spája s krásnou rakúskou herečkou Romy Schneiderovou, ktorá ju verne stvárnila v niekoľkých mimoriadne úspešných filmoch. Čo teda vieme o živote jej filmovej predstaviteľke?

Romy Schneiderová, rodným menom Rosemarie Magdalena Albach-Rettyová

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.