Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2021, 13:43

Pozrite si prehľad najznámejších rozvodov posledných rokov

Prinášame vám výber rozvodov slávnych osobností v posledných desiatich rokoch, ktoré najviac zamestnávali médiá.

Pozrite si prehľad najznámejších rozvodov posledných rokov
Zdroj: TASR/AP

Dnes obehla celý svet správa o tom, že spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft a filantrop Bill Gates a jeho manželka Melinda sa po 27 rokoch manželstva rozvádzajú. Správu oznámili na Twitteri a tá okamžite spustila búrku nielen na internete, ale aj v mediách a na sociálnych sieťach.

Rozvod, napohľad stabilného páru však nie je jediným, ktorý šokoval verejnosť a vzbudil pozornosť po celom svete. Prinášame vám výber rozvodov slávnych osobností v posledných desiatich rokoch, ktoré najviac zamestnávali médiá.

 • 1. júla 2011 - Potom, čo sa americký herec a kalifornský exguvernér Arnold Schwarzenegger priznal ku 13-ročnému nemanželskému synovi, podala jeho žena Maria Shriverová po 25 rokov manželstva žiadosť o rozvod.

 • 22. januára 2012 - Supermodelka Heidi Klum oznámila, že sa rozchádza so svojím manželom, britským spevákom Sealom. Klum sa Sealom sa vzali v roku 2005 a mali spolu štyri deti.
 • 9. júla 2012 - Tento deň hollywoodske hviezdy Katie Holmesová a Tom Cruise podpísali dohodu o rozvode. Pár spolu bol od roku 2006 a má dcéru Suri.
 • 14. októbra 2012 - Austrálsky herec Russell Crowe a jeho manželka, speváčka Danielle Spencerová oznámili rozchod po deviatich rokoch manželstva. Pár bol rozvedený v apríli 2018.
 • 26. augusta 2013 - Talianska herečka Monica Bellucciová oznámila, že sa rozišla s francúzskym hercom Vincentom Casselom, ktorého si vzala v roku 1999.
 • 28. novembra 2013 - Bolo oznámené, že 51-ročná Demi Mooreová a 35-ročný Ashton Kutcher ukončili rozvodové konanie. Pár spolu bol osem rokov.
 • 26. marca 2014 - Americká herečka Gwyneth Paltrowová a frontman britskej kapely Coldplay Chris Martin oznámili, že po viac ako desiatich rokoch manželstva pristupujú k odluke. Definitívne  sa rozviedli v júli 2016.
 • 2. januára 2015 - Americký miliardár a podnikateľ Elon Musk ohlásil druhý rozvod s manželkou, britskou herečkou Talulah Rileyovou. S Rileyovou sa Musk prvýkrát oženil v roku 2010, ale po dvoch rokoch manželstva stroskotalo. Znovu sa dali dohromady v júli 2013, ale ani tentoraz vzťah nevydržal. Manželstvo bolo oficiálne rozvedené v októbri 2016.
 • 16. augusta 2016 - Herecký pár Amber Heardová a Johnny Depp sa dohodli na rozvode a Heardová stiahla obvinenia, že ju Depp zbil. Depp neskôr zažaloval britský bulvárny denník The Sun za článok z apríla 2018, v ktorom ho denník označil za násilníka. Podľa súdu sa však ukázalo, že väčšina spomínaných útokov Deppa na jeho vtedajšiu manželku sa skutočne odohralo a že Heardová mala dôvod obávať sa o svoj život.
 • 20. septembra 2016 - Angelina Jolieová požiadala o rozvod s Bradom Pittom. Pár spolu žil celkom 12 rokov a v roku 2014 tento zväzok spečatili svadbou. Manželstvo bolo definitívne rozvedené o päť rokov neskôr.
 • 9. januára 2019 - Zakladateľ a generálny riaditeľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos a od roku 2017 najbohatší človek sveta sa po 25 rokoch manželstva dohodol na rozvode so svojou ženou MacKenzie. Po rozvode, ktorý sa zapísal do histórie ako najdrahší, dostala Bezosova bývalá manželka podľa dohody akcie Amazonu v hodnote 38,3 miliardy dolárov (približne 32 miliárd eur).
 • 19. februára 2021 - Americká televízna hviezda Kim Kardashian požiadala po takmer siedmich rokoch manželstva s rapperom Kanyem Westom o rozvod. Podľa médií sa pár rozvádza v dobrej viere a nečakajú sa preto súdne spory ohľadom podmienok rozchodu.
 • 3. mája 2021 - Americký miliardár, filantrop a spoluzakladateľ a dlhoročný šéf spoločnosti Microsoft Bill Gates a Melinda Gatesová oznámili, že sa po 27 rokoch manželstva rozvádzajú.

Ticketportal.sk