Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.05.2021, 00:00

Michal Kaščák: Vydržme, rok 2022 bude fantastický. Šéf Pohody prezrádza plány na leto

  • Už 24 rokov organizuje festival, ktorý je považovaný za svetovú špičku. A takmer štvrťstoročnú šnúru nedokázala pretrhnúť ani pandémia.
  • Michal Kaščák so svojím tímom korone vzdorujú kreatívnymi riešeniami – po vlaňajšom online podujatí Pohoda in the Air plánujú na toto leto opäť čosi špeciálne.
  • A tentoraz azda aj s návštevníkmi.
  • Ako sa pripravuje festival s vedomím, že sa pravdepodobne neuskutoční, kde Michal Kaščák berie energiu a čo ho za posledný rok najviac potešilo i naštvalo?
  • Prečítajte si rozhovor publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Michal Kaščák: Vydržme, rok 2022 bude fantastický. Šéf Pohody prezrádza plány na leto
Zdroj: Peter Mayer

Pohoda vo svojej klasickej podobe tento rok opäť nebude. Nahradí ju však Pohoda on the Ground. Séria jednodňových festivalov s kapacitou tisíc ľudí. Čo viac o tejto akcii viete v tejto chvíli povedať?

​V prvom rade nie je isté, ako bude presne vyzerať. Robíme ju s vidinou uvoľňovania opatrení. Nevieme zatiaľ, či to bude tisíc ľudí vrátane organizátorov, umelcov a všetkých zo zákulisia, alebo tisíc plus. Zatiaľ platí striktnejšia verzia. Jedným zo základných rysov tohto podujatia je, že medzinárodné pódium by malo byť každý deň rovnaké a tie ďalšie by sa mali každý deň meniť. Vybrali sme desať klubov zo Slovenska a každý deň budú dva z nich kurátorovať jeden stage. Chceme tým akcentovať dôležitosť klubov pre hudobnú scénu. K tomu bude mnoho sprievodného programu, čiže diskusie, literatúra, výtvarné umenie. A zároveň by sme chceli umožniť aktivity, ktoré na bežnej Pohode nie sú možné, napríklad korčuľovanie, bicyklovanie, skejty...

Využiť to, že sa na veľkom priestore ocitne málo ľudí.

Presne. Chceme tiež pustiť ľudí do priestorov, kde sa bežne nedostanú.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 95% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.