Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2021, 11:18

Smrť Poirota. Najznámejší predstaviteľ slávneho detektíva popísal najsmutnejší deň kariéry

  • Britský herec David Suchet (74) stvárňoval obľúbeného detektíva Hercula Poirota  dvadsaťpäť rokov.
  • V aktuálnom rozhovore sa zveril s tým, aká bolestivá bola pre neho rozlúčka so životnou rolou.
  • Televízny seriál nakrúcal David Suchet od roku 1989, skončilo sa v júli 2013.
Smrť Poirota. Najznámejší predstaviteľ slávneho detektíva popísal najsmutnejší deň kariéry
Zdroj: TASR/AP

Herec David Suchet opísal pocity z ukončenia nakrúcania známeho seriálu, mapujúceho príbehy známeho detektíva Hercula Poirota. V rozhovore pre magazín Radio Times sa vyjadril mimoriadne ľútostivo.

Koniec detektíva

"Keď stratíte v naozajstnom živote člena rodiny, je to vždy neopísateľná bolesť. Najsmutnejším a podobne bolestným dňom mojej kariéry bol ten, keď sme nakrúcali smrť detektíva Hercula Poirota," opísal.

Zdroj: ©David Suchet

"Poirot bol v mojom živote dvadsaťpäť rokov a teraz mi naozaj chýba. Stratil som svojho najlepšieho priateľa," hovorí predstaviteľ seriálového Poirota.

Televízny seriál kriminálnych príbehov nazvaný Hercule Poirot nakrúcal David Suchet od roku 1989. Vedenie britskej televízie ITV sa po 25 rokoch rozhodlo, že nové diely už nebudú a nakrúcanie skončilo v júli 2013.

Najlepší Poirot

Posledný príbeh detektíva, ktorému literárne vdýchla život slávna spisovateľka Agatha Christie, sa volal príznačne Poirot 's Last Case (Poirotov posledný prípad).

Zdroj: Česká televize

​David Suchet sa v úlohe belgického vzťahovačného detektíva s nesmierne schopnými "sivými bunkami" stal veľmi populárnym.

Zdroj: ©David Suchet

​Mnohí fanúšikovia diela anglickej kráľovnej zločinu Christie ho považujú za najlepšieho predstaviteľa Poirota. V minulosti ho stvárnil napríklad anglický herec Peter Ustinov.

Ticketportal.sk