Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2021, 00:00

Vitajte v dobe introvertov: Prečo sa im dnes žije ľahšie?

  • Ukázalo sa, kto je kto. Škatuľky zo psychologických príručiek dostali konkrétnu podobu.
  • Covidový rok odhalil, kto je introvert a kto extrovert.
  • Predtým porazení sa teraz stávajú víťazmi. Pretože nútená izolácia im do istej miery môže priam plniť skryté sny.
  • Prečítajte si inšpiratívny článok publikovaný v Hn magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Vitajte v dobe introvertov: Prečo sa im dnes žije ľahšie?
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Dnes je jasné, že byť introvertom nie je také zlé, ako sa doteraz všeobecne zdalo. Konečne! Introverti si to zaslúžia, pretože sa im nežilo dobre. Doba patrila extrovertom. Dokonca sa dá povedať, že introverti boli v spoločnosti diskriminovaní.

​Možno už dávno malo vzniknúť nejaké hnutie na ich podporu. Lenže to by beztak nefungovalo, pretože jedným z typických čŕt introvertov je, že nestojí o pozornosť. Viete, akú otázku introvert považuje za najhlúpejšiu? Ako si prežil víkend?

Kým extrovert hneď začne nadšene rozprávať, čo všetko stihol, na koľkých hromadných spoločenských a športových podujatiach sa zúčastnil, a všetko doloží bleskurýchlou ukážkou fotiek, ktoré má v mobile, introvert povie: Hm, fajn.

Čo znamená, že si myslí: Preboha, prečo by som mal kolegovi, s ktorým mám spoločné len to, že sme sa náhodou ocitli v jednej firme, rozprávať, čo som robil cez víkend? Čo je ho do toho? Kým extroverti v poslednom čase trpia, pretože nemajú kde predvádzať niečo zo svojich predchádzajúcich pestrých aktivít, introverti sú šťastní, že sa ich konečne nikto nepýta, čo robili.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 91% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk