Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2021, 00:00

Zbláznili sa oni alebo ja? Kedysi sme sa hádali kvôli politike, dnes nás takto rozdeľuje korona

  • Kde sú tie zlaté časy, keď sme sa v rodine rozhádali len kvôli politike.
  • Zato hádky a spory pre rozdielne postoje vo vzťahu ku COVID-19, to je úplne iná liga!
  • Tiež ste sa prestali úplne baviť s niekým blízkym? Odstrihli ste ho? Alebo sa vám podarilo nájsť nejaký rozumný spôsob komunikácie?
  • Prečítajte si inšpiratívny článok publikovaný v Hn magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Hádky
Zdroj: pexels.com

Než som začal písať o tom, ako naše rodiny rozhádal COVID-19, nadhodil som pred známymi na Facebooku, čo oni na to. Občas to pre orientáciu v probléme robievam. Ale ešte nikdy sa mi nenazbieralo na žiadnu tému toľko postrehov.

​Už niekoľký deň počúvam a čítam príbehy, ako napríklad svokra zatĺkala, že má pozitívny test, pretože nechcela zrušiť narodeninovú oslavu. Alebo že svokor so svokrou pred Vianocami zaklamali, že boli na testoch, na ktoré v skutočnosti nešli.

„Nám covidové hádky poznamenávajú takmer všetky rodinné oslavy,“ píše mi kamarátka. „Na narodeninách detí sa dokonca stihol o covide pohádať môj muž s mojím bratom, a to majú na túto tému takmer rovnaký, triezvy názor.“

Rozpráva, ako manžel zaliezol vzdorovito do spálne s tým, že vylezie, až brat odíde. „A keď sa vrátil, načal konverzáciu so svojou sestrou nevinnou otázkou, či kúpia rodičom na sedemdesiatku zájazd k moru, až sa teda nechajú zaočkovať. Sestra odvetila: Z toho nás vynechajte, kto sa nechá zaočkovať, do dvoch rokov umrie. A už to išlo...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 94% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.