Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2021, 00:00

Zostaňme kamaráti: Je vôbec možné sa rozísť a zachovať si priateľský vzťah?

  • Katarína oknom pozoruje bývalého manžela Pavla, ako prichádza s novou priateľkou.
  • Vzduchom preletí nôž. Chrupnutie naznačí, že našiel cieľ. Ruky zmáča lepkavá červená tekutina.
  • „Poďte ďalej, len dokrájam melón!“ zavolá veselo. Kataríne s Pavlom sa podarilo zdanlivo nemožné – rozišli sa, napriek tomu zostali priateľmi.
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Zostaňme kamaráti: Je vôbec možné sa rozísť a zachovať si priateľský vzťah?
Zdroj: Shutterstock

Vety „musíme sa porozprávať“ a „zostaneme kamaráti“ mnoho z nás prijíma s podobnými pocitmi ako „vášmu psovi síce odrežeme nohu, ale skvelá správa je, že bude mať stále o jednu nohu viac ako vy“.

​Emócie spojené s tým, že partner s úplne vážnym výrazom začne prednášať podobné frázy, zvyčajne pre druhého jedinca príliš radostné nie sú. Napriek tomu sa nedá nič robiť – zamilovanosť je obyčajný chemický proces a v pomere k dĺžke nášho života netrvá príliš dlho.

Hneď ako vyprchajú látky, ktoré ju spôsobujú, ukáže sa pravá podstata nášho vzťahu. A že sú tie podstaty často v podstate na zabitie!

Asi nikto z nás si neželá ukončiť veľkú lásku drámou, v ktorej na dlhé roky uviaznu deti, rodina a všetci tí, ktorí sa neopatrne zaplietli s ponukou psychickej pomoci v priebehu rozchodu.

Bohužiaľ, nie každý dokáže potlačiť svoje ego, vykonať samoliečbu svojich boliestok a celú záležitosť v sebe navždy uzavrieť. Príkladom nech je Tomáš,

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.