Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2021, 18:01

Princ Philip sa zotavuje, z kliniky ho však ešte neprepustia

Zdroje z Buckinghamského paláca už skôr uviedli, že vojvodova hospitalizácia nesúvisí s koronavírusom.

Princ Philip sa zotavuje, z kliniky ho však ešte neprepustia
Zdroj: Reuters

Princ Philip, manžel britskej kráľovnej Alžbety II., strávi v londýnskej nemocnici dlhší čas, uviedol v utorok Buckinghamský palác. Z jeho vyhlásenia vyplýva, že vojvoda z Edinburghu je v londýnskej Nemocnici kráľa Eduarda VII. hospitalizovaný z dôvodu infekcie. Na liečbu reaguje dobre, ale v nemocnici zostane ešte niekoľko dní, dodal Buckinghamský palác.

Vojvodu prijali do súkromnej Nemocnice kráľa Eduarda VII. v centre Londýna pred týždňom - 16. februára - a zostal tam na pozorovanie z preventívnych dôvodov, pretože sa necítil dobre.

Vojvodov najmladší syn, princ Edward, pre televíziu Sky News povedal, že jeho otec sa má "oveľa lepšie a nemôže sa dočkať odchodu z nemocnice". "Držme mu palce," dodal.

Zdroje z Buckinghamského paláca už skôr uviedli, že vojvodova hospitalizácia nesúvisí s koronavírusom SARS-CoV-2. Princ oslávi 10. júna svoje 100. narodeniny. On aj jeho 94-ročná manželka Alžbeta dostali začiatkom januára prvú dávku vakcíny proti koronavírusu.

Philip sa v roku 2017 stiahol z verejného života a spoločne s Alžbetou sa zdržiava prevažne na Windsorskom hrade západne od Londýna. Panovníčka pre pandémiu vykonáva väčšinu svojich ceremoniálnych právomocí len virtuálnou formou.

V uplynulých rokoch mal Philip niekoľko zdravotných problémov vrátane upchatej koronárnej tepny, zápalu močového mechúra či zhoršenia sluchu.