Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2021, 00:00

Musk začínal pri lopate a na jedlo si požičiaval. Spoznajte odvrátenú stránku života miliardárov

  • Čo má rád Musk a ako šetrí Gates či Kellner?
  • Život najbohatších ľudí nie je vždy rozprávka.
  • V článku sa dočítate aj to, čo všetko si miliardári odriekajú, ako šetria a na čo prekvapivo najviac dbajú.
Musk začínal pri lopate a na jedlo si požičiaval. Spoznajte odvrátenú stránku života miliardárov
Zdroj: Reuters

Mohol by naplniť bazén bankovkami a topiť sa v nich. Neurobí to. Namiesto toho ide Elon Musk do práce. Ako žije najbohatší človek sveta? A ako tí ďalší? Na to, čo robia najbohatší ľudia sveta, sa pozrel magazín Víkend DNES. A aké to vlastne je byť najbohatšou osobou sveta?

"Divné." - presne túto správu vyťukal na klávesnici Elon Musk na začiatku januára, keď sa dozvedel, že sa v rebríčku boháčov vyšplhal až na úplný vrchol. Pomohol mu k tomu predovšetkým vzostup "jeho" automobilky Tesla, darí sa aj vesmírnemu projektu Space X.

Muž, ktorého autá poháňa výhradne elektrina a plánuje dobyť Mars, si pri pohľade na tento rebríček možno uvedomoval, že z neho zase môže rýchlo spadnúť. Zároveň si asi gratuloval, že za výhľad z týchto výšin si môže sám.

Jednotlivé stupienky zdolával vďaka vlastnej usilovnosti a vlastnému vizionárstvu. A tak po chvíli napísal ďalšiu správu: "Späť do práce." S príchodom roku 2021 vypočítali, že jeho majetok presiahol 188 miliárd dolárov. Koľko je to vlastne peňazí? Dostaneme sa k tomu neskôr.

Najprv je namieste položiť si otázku: Chceli by sme byť takým Elonom Muskom? Chceli by sme jeho život? Odpoveď je dobré si premyslieť. Poďme si možno najväčšieho génia (alebo blázna?) dnešnej doby predstaviť. A aj ostatných.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 91% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.