Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2021, 00:00

Hviezdy kultovej Arabely Jana Nagyová-Pulm a Dagmar Patrasová: Čarovný prsteň máme stále

  • Arabela a Xénia po štyridsiatich rokoch.
  • Jana Nagyová žije v Krefelde, Dagmar Patrasová v Prahe.
  • Prostredníctvom videohovoru spomínali ešte pred Vianocami na populárny seriál, ktorý ich preslávil.
  • A že sa rozprávanie skončilo slzami? „No a čo,“ hovorí z Nemecka niekdajšia rozprávková princezná, „veď aj slzy ku skutočnému životu patria.“
Hviezdy kultovej Arabely Jana Nagyová-Pulm a Dagmar Patrasová: Čarovný prsteň máme stále
Zdroj: Koláž MF DNES

Ako ste v seriáli získali svoje roly?

Nagyová: Arabelu mala hrať Libuška Šafránková, ale pretože to neklaplo, pozvali ma, aby som prišla z Bratislavy do Prahy na konkurz. Bolo tam strašne veľa mladých herečiek a ja som sa vracala domov bez toho, aby mi ktokoľvek niečo povedal. O dva týždne mi volali, aby som prišla ešte raz.

​Patrasová: Jani, ono to bolo tak, že keď pán režisér Vorlíček hľadal niekoho miesto Libušky, pustil si Smrť stopařek, kde sme spolu hrali, a tam ťa objavil. V tom filme videl, že k sebe pasujeme.

Nagyová: Aha, to neviem, takže k tebe hľadal sestru? Ty si už bola obsadená, vedelo sa, že budeš hrať Xéniu.

Patrasová: Ja som tiež musela robiť skúšky, a keď Libuška ochorela, trochu sa to pretiahlo novým hľadaním Arabely.

To ste asi mali veľkú radosť, keď si vás režisér vybral.

Patrasová: No iste, obrovskú! Nakrúcať rozprávku je krásne, a špeciálne keď ju napísala osvedčená dvojica Miloš Macourek a Václav Vorlíček, ktorá bola už vopred zárukou úspechu. Vytvorili spolu veľa pekných vecí, spomeňte si napríklad na Dívku na koštěti, aj tá bola podobne ako Arabela plná úsmevov, trikov a fantázie.

Nagyová: Aby som povedala pravdu, ja som vôbec nevedela, do čoho idem. Nevedela som si predstaviť, ako sa dá nakrútiť taký prepletený príbeh s mnohými postavami, v ktorom sa strieda rozprávkový svet s obyčajným ľudským. Ako sa to urobí, že každú chvíľu niekto zmizne alebo sa nejako premení? Musela som si to niekoľkokrát prečítať, aby som celému deju porozumela. Vstúpila som ako devätnásťročná do nejakého seriálu bez toho, aby som tušila, čo ma čaká a či to bude mať úspech. Išla som do toho naslepo, nevedela som, kto všetko v tom bude hrať, to som sa dozvedela, až keď som prvýkrát prišla na pľac.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.