Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2021, 00:00

Z filmu sa stala dojná krava, priznáva známa česká herečka Tatiana Dyková

  • "Keby som sa mala popísať slovami, nedokázala by som to. Ale keby som sa mala namaľovať, použila by som všetky farby z palety, vrátane tmavých odtieňov," hovorí o sebe herečka Tatiana Dyková.
  • Prezradila, že vráskami sa netrápi a rozhovorila sa aj o tom, aké náročné je manželstvo dvoch umelcov.
Z filmu sa stala dojná krava, priznáva známa česká herečka Tatiana Dyková
Zdroj: Jan Zatorsky, MAFRA

V novembri 2021 by mal prísť do kín film Večierok. Na čo sa môžeme tešiť?

Ako už názov napovedá, je to všetko jeden veľký večierok. Manželia pozvú spolužiakov po dvadsiatich rokoch k sebe domov. Všetci sa spočiatku hrajú na to, aký skvelý život žijú, ale postupne sa odkrýva, že všetko nie je také dokonalé. Film ukazuje, že život je hra a je možnosť vydať sa rôznymi cestami. A možno na úplnom konci pochopíme, ako to celé bolo myslené.

Aké bolo nakrúcanie?

Skvelé, divoké! Dostala som sa medzi úplných bláznov. Počínajúc hercami a končiac režisérom Michalom Suchánkom. Komédie som nakrúcala už aj predtým, ale aj keď sme sa pri skúškach bavili a bola sranda, akonáhle prišla prvá klapka, režisér aj herci vždy nahodili spiatočku s tým, že už by to bolo príliš. To v tomto prípade neplatilo. Všetko, čo bolo cez čiaru, bolo vítané!

Ide o bláznivú komédiu. Ako myslíte, že ju prijmú kritici?

Nie sú tomuto žánru práve naklonení. Je mi to jedno. Nemôžem očakávať, že by o tom hlbokomyseľne písali. Ja som si však nič podobné neprečítala ani vo chvíli, keď som hrala v hlbokomyseľných filmoch alebo predstaveniach. Buď tomu budú kritici fandiť, pretože to bude úlet alebo to úplne roznesú na kopytách. To však asi nikoho z partie, ktorá Večierok nakrúcala, nezaujíma. Inak by do toho nešli, pretože je to úplné "znemožnenie sa".

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk