Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2020, 00:00

Nový šéf Slovnaftu: Táto firma ma vrátila do reality, vidím bežný život

  • Marek Senkovič začínal ako bankár a ekonóm, no dnes má v kancelárii otvorenú fľaštičku s ropou a bez problémov vám popíše presný postup, ako sa z nej stane benzín či nafta.
  • Keď v lete prebral vedenie našej jedinej rafinérie, musel okrem klesajúcej spotreby čeliť druhej vlne korona krízy.
  • Čo si z nej zobral ako manažér a ako mu prestavila rebríček hodnôt? A kam sa Slovnaft pod jeho dohľadom posunie?
  • Prečítajte si rozhovor publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Nový šéf Slovnaftu: Táto firma ma vrátila do reality, vidím bežný život
Zdroj: Slovnaft

V decembri ľudia okrem vianočných príprav už tak trochu sumarizujú, takže aký ste mali rok?

​Ak poviem, že komplikovaný, tak to asi nebude nič prekvapivé, ale naozaj taký bol. Pretože som mal to šťastie a česť, že som bol vymenovaný za generálneho riaditeľa veľkej, strategicky dôležitej firmy. Slovnaft je na Slovensku jediný výrobca palív, zabezpečujeme energetickú stabilitu. Keď to premostím rovno na koronavírus, každý môže vidieť, že vlastne všetko, celá ochrana bola o chémii – či už dezinfekcia, hygienické a zdravotné pomôcky, čokoľvek.

Takže z tohto pohľadu som si cez prizmu „covidu“ uvedomil zodpovednosť tohto odvetvia, keďže nešlo „len“ o ekonomické výsledky firmy, ale reálne o zdravie. A musím povedať, že v Slovnafte sú ľudia v rôznych útvaroch, ktorí dokázali túto hrozbu zatiaľ výrazne eliminovať. Boli nastavené striktné procesy, aby zdravie ľudí zostalo najvyššou prioritou. Ono aj vždy bolo, len teraz už naozaj išlo o život.

Boli sme hlboko pod slovenským štandardom v rozšírení nákazy v našich priestoroch, do ochrany sme investovali päť miliónov eur, ale v konečnom dôsledku o úspechu rozhodli predovšetkým ľudia. Všetci nosia rúška, všetkým sa meria teplota, dodržiavajú odstupy, používame plazmové čističe vzduchu, pravidelne dezinfikujeme priestory ozónom a tak ďalej. Chodím pravidelne do výrobných závodov a naozaj sú všetci disciplinovaní. Verím, že vydržia ešte pár mesiacov, kým to vakcína otočí. Komplikovanejší však bol tento rok aj z môjho osobného pohľadu manažéra a človeka.

V akom zmysle?

Pretože firme sa z ekonomického hľadiska nedarí,

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk