Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2020, 11:58

Adela Vinzeová exkluzívne pre HN: Prekvapuje ma, že veľa známych ľudí koronavírus tají

  • Pandémia sa dotýka všetkých, nevynímajúc známe osobnosti.
  • V poslednej dobe sa objavuje stále viac mien aj z oblasti kultúry, ktoré verejne informovali o tom, že koronavírus sa priamo dotkol aj ich ich životov.
  • Medzi nimi je aj známa moderátorka Adela Vincezeová. O tom ako prežíva ochorenie, ako je možné, že sa nakazila aj napriek opatrnosti, ako vníma opatrenia vlády a postoj Slovákov nám prezradila v rozhovore pre HN.
Adela Vinzeová exkluzívne pre HN: Prekvapuje ma, že veľa známych ľudí koronavírus tají
Zdroj: Danka Matušková / moderátorka Adela Vinczeová

Začnime tým, čo sa vás aktuálne dotýka. Médiá obletela správa, že ste sa nakazili koronavírusom, čo potvrdil Váš manžel na sociálnej sieti. Ako to prežívate?

Prežívame to v karanténe. Nepodliehame žiadnej panike, ale pozorujeme veľmi neštandardné prejavy tejto choroby.

Aké?

U manžela to bola teplota, ktorú sme mali veľký problém znížiť a tlaky na hrudi, že ani nevedel ležať. Ja som mala jemné bolesti pľúc a zvláštne bolesti tela na nezvyčajných miestach..., ale v mojom prípade to naozaj nebola silná bolesť. Len je to zvláštne, nemalo to klasický chrípkový prejav, čiže opäť - žiadna dráma, ale rozhodne iná skúsenosť s ochorením.

Máte predstavu, kde a ako ste sa mohli nakaziť?

Viktor sa nakazil odo mňa a ja som sa musela nakaziť na nejakom pracovnom výkone. Minulý týždeň sa vyrábalo veľa televíznych aj rozhlasových projektov. Je pred Vianocami, vždy je väčší nápor v tomto období. Aj keď sú všetci priebežne testovaní a štáb nosí rúška, asi nie vždy to stačí. Pozitívna som podľa výpočtov bola jeden celý deň. Môj prvý test bol totiž negatívny a počas toho dňa som nikam nešla, keďže som čakala na výsledok. No v priebehu jedného dňa som “úspešne” nakazila polovicu ľudí, s ktorými som z pracovných dôvodov bola bez rúška (nahrávanie na mikrofón, dala som si dole rúško pri pití kávy so štábom a podobne…). Väčšinu ľudí, s ktorými som bola v nechránenom kontakte som rovno nakazila za ten jeden deň. neviem, či sa to s chrípkou takto jednoznačne "darí"...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.