Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2020, 00:00

Slovák, ktorý je známejší vo svete ako doma. Spieva na najslávnejších miestach, po boku najväčších hviezd

  • Pavol Bršlík je známejší vo svete ako doma.
  • Spieva v tých najslávnejších operných domoch a mal to šťastie, že mohol stáť po boku najväčších hviezd svetovej opery.
  • V exkluzívnom rozhovore pre prečo nie?! hovorí, ako zvládajú lockdown najväčšie divadelné scény sveta a či je to tam lepšie ako u nás.
Slovák, ktorý je známejší vo svete ako doma. Spieva na najslávnejších miestach, po boku najväčších hviezd
Zdroj: Archív Pavla Bršlíka

Spájame sa cez videohovor. V ktorej časti sveta som vás zastihla?

Konečne som doma v Bratislave. Minulú nedeľu (pozn.: 1. novembra 2020) som mal posledné predstavenie v Berlíne a už na druhý deň tam vyhlásili opäť lockdown, všetky divadlá zostali zatvorené. Okamžite po predstavení som sadol do auta a vrátil som sa domov.

U nás sú divadlá zatvorené už dlhšie. Ako to doteraz fungovalo v Nemecku?

Lockdown prišiel takmer zo dňa na deň, tentoraz ho nazvali vlnový a krajina sa zatvára postupne, nie tak razantne, ako to bolo na jar. Ale aj Nemci, podobne ako Slováci, tápu v tme.

V Berlíne som mal ešte naplánované jedno predstavenie a potom som sa mal presunúť do Barcelony. Zatiaľ vám neviem povedať, či tam pôjdem alebo nie, trošku sa toho obávam.

Aj v Španielsku sú zatvorené divadlá, ale máme už naplánovanú skúšku novej produkcie. Začiatkom decembra by sme mali mať premiéru opery La Traviata v Grand Teatre del Liceu.

Keď počúvam a čítam, čo sa deje v Španielsku, tak nemám veľkú chuť vycestovať. Videli sme, čo sa v tejto krajine dialo na jar a nerád by som skončil na dýchacích prístrojoch niekde v chodbe športovej haly.

Ako vlastnej v tomto čase vyzerajú divadelné skúšky?

Hygienické nariadenia sú veľmi prísne. Samozrejme, v mnohých divadlách sa nakazili ľudia z ansámblu, napríklad vo Viedni alebo v Zürichu sa museli prerušiť predstavenia.

Keď sme hrali Čardášovú princeznú, tak nás rozdelili do rizikových skupín. Ja som spieval hlavnú postavu a spolu s mojou partnerkou, predstaviteľkou Sylvy, sme boli rizikovou skupinou číslo jeden, nesmeli sme sa vôbec dotýkať ani spievať priamo na seba.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 88% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk