Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2020, 14:25

Bahamské úrady zverejnili príčinu smrti Seana Conneryho

Príčina úmrtia známeho herca je už známa.

Bahamské úrady zverejnili príčinu smrti Seana Conneryho
Zdroj: Reuters

Bahamské úrady zverejnili oficiálnu pitevnú správu k úmrtiu herca Seana Conneryho. Prvý a najdlhšie slúžiaci James Bond skonal na zástavu srdca v spánku. Zo správy vyplýva, ze škótsky rodák sa liečil aj na zápal pľúc.

Návrat do Škótska

Sean Connery zomrel 31. októbra vo veku 90 rokov. Koniec života strávil na Bahamách, kam odišiel aj preto, že jeho rodné Škótsko odmietlo vystúpiť zo Spojeného kráľovstva.

Pri hercovom lôžku bola v čase jeho smrti manželka Micheline a synovia Jason a Stefan. "Je to smutný deň pre všetkých, ktorí poznali a milovali môjho ocka, smutná strata pre všetkých ľudí na celom svete, ktorí si užívali jeho úžasný dar, ktorý mal ako herec," vyhlásil krátko po Conneryho smrti jeho syn Jason v rozhovore pre BBC.

Predstaviteľ agenta 007 si prial mať pohreb v Škótsku. "Odvezieme Seana späť do Škótska, to bolo jeho posledné želanie. Chcel, aby sme jeho popol rozptýlili na Bahamách a aj v jeho rodisku. Takže akonáhle bude možné a bezpečné cestovať, rodina sa s ním vráti do Škótska. Veľmi radi by sme mu usporiadali rozlúčku doma v Škótsku, v to dúfame. Ale nemôžeme povedať, kedy to presne bude," vyhlásila vdova po hercovi.

James Bond a rytier

Dodnes je Connery pre mnohých fanúšikov jediným pravým predstaviteľom Jamesa Bonda. Než však nastúpil na túto cestu, chcel byť futbalistom a uspel aj v kulturistickej súťaži.

Nakoniec sa presadil na filmovom plátne, čo potešilo zástupy žien a dievčat po celom svete. Hral golf, venoval sa charite a zasadzoval sa za dôstojné Škótsko.

"Za to, že som stále v dobrej kondícii, vďačím dobrej škótskej whisky," prezradil recept na večnú mladosť škótsky patriot a fanúšik futbalového tímu Glasgow Rangers, ktorého v roku 2000 pasovala kráľovná Alžbeta II. na rytiera.

Postavu špióna s povolením zabíjať, elegantného zvodcu schopného s prehľadom vyriešiť tú najkomplikovanejšiu situáciu a pritom si ešte zachovať humor, vytvoril v šiestich filmoch: Dr. No (1962), Srdečné pozdravy z Ruska (1963), Goldfinger (1964), Thunderball (1965), Žiješ len dvakrát (1967) a Diamanty sú večné (1971) a v jednom remaku z roku 1983. Na adresu bondoviek sa vyjadril, že na ich zvládnutie stačí len kondícia a umenie bozkávať.

Ticketportal.sk