Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2020, 10:29

Londýnsky súd odmietol Deppovo odvolanie v kauze domáceho násilia

Sudca vo svojom verdikte uviedol, že tvrdenia zverejnené v článku sú "vo svojej podstate pravdivé".

Londýnsky súd odmietol Deppovo odvolanie v kauze domáceho násilia
Zdroj: Reuters

Britský vrchný súd odmietol možnosť odvolania sa amerického herca Johnnyho Deppa, ktorý začiatkom mesiaca prehral spor s bulvárnymi novinami The Sun, týkajúci sa označenia jeho osoby ako domáceho násilníka. Informoval o tom server BBC.

Sudca oznámil, že odvolanie nemá "dostatočnú šancu na úspech", hercovi právnici sa však môžu ešte obrátiť na odvolací súd.

Vrchný súd tiež nariadil, aby Depp uhradil prvú časť nákladov na právne zastupovanie protistrane. Vydavateľstvu News Group Newspapers, do ktorého portfólia denník The Sun patrí, má byť celkovo vyplatených 630-tisíc libier (706 840 eur).

Hollywoodsky herec, známy napríklad z filmov Piráti z Karibiku či Nožnicovoruký Edward, žaloval vydavateľstvo aj šéfredaktora denníka The Sun Dana Woottona.

Nepáčil sa mu článok z apríla 2018, v ktorom sa píše, že herec bil svoju bývalú manželku Amber Heardovú. Depp podal žalobu kvôli ohováraniu.

Sudca vo svojom verdikte uviedol, že tvrdenia zverejnené v článku sú "vo svojej podstate pravdivé". Podľa neho sa preukázalo, že väčšina spomínaných útokov Deppa na jeho vtedajšiu manželku sa skutočne odohrala a že Heardová mala dôvod obávať sa o svoj život.

Hoci sudca teraz Deppovým právnikom uprel možnosť podať odvolanie, zároveň im pripomenul, že sa proti verdiktu môžu odvolať až do 7. decembra na odvolacom súde.

Ticketportal.sk